08. červen 2012

Hubnout a přitom se kochat

Napsala:  Michaela Cedivodová
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Krásu české krajiny můžete obdivovat hned několika způsoby. Za oknem z auta, vyhlídkovým letem nad krajinou nebo také relaxační jízdou na kole. Předtím než vyrazíte, zamyslete se s námi nad tím, jestli jste na cyklistiku správně vybaveni.

Rozhodli jste se, že si koupíte kolo, ale nevíte, jak na to? Nehledejte v tom žádnou vědu. Pokud zajdete do specializovaného obchodu, máte po problému. Prodejci vám rádi a ochotně pomohou.
„Při výběru kola je nejdůležitější rozhodnout se, jakou cyklistiku budete chtít provozovat. Když e právě začínáte, měli byste začít s rekreační cykloturistikou. Tomu odpovídá i výběr vhodného kola“, prozradil prodejce cyklistických potřeb a kol.

Vhodný výběr kola

Optimální volbou pro začátečníky je kolo "dva v jednom" - horské a silniční. Toto kolo je vhodné jak na cesty, tak i na méně zpevněné polní cestičky a „zkratky“. Tudíž je vhodné právě pro pohodlné nenáročné začátky. Dbejte na to, aby se vám na kole sedělo pohodlně. Pokud si pořídíte nevhodné sedátko, budete trpět během jízdy, ale nejvíce pak další den, kdy se všechno v těle rozleží a začne se projevovat bolestivě. Existují i gelová sedátka.

Bezpečnost především

Nezapomínejte se aktivně podílet na své vlastní bezpečnosti - helma je základ. Správným výběrem cyklistické helmy si můžete při nehodě zachránit i život. Nebojte se proto investovat větší částku do jejího výběru. Nezapomeňte ani na reflexní pásky, světla, blikačky, odrazky!


„Při správném výběru cyklistické helmy musíme dbát hlavně na to, jestli perfektně sedí na hlavě majitele. Vybíráme si z velikostí S, M, L (typická velikost pro dospělého). Helma musí mít nastavitelný popruh pod krkem a správné chránění na temeni hlavy a také by měla být lehká a vzdušná,“ říká odborník a prodejce kol.

Nyní už tedy víte, jak má vypadat vaše základní výbava. V příštím díle si řekneme, čemu věnovat zvláštní pozornost při výběru oblečení, co je nutné s sebou vozit a kam vyrazit na výlet.

Napište nám své tipy na cyklistický výlet! Na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .


foto: sxc.hu

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Mediální partnerství

 

O nás

Každá jsme jiná. Všechny jsme ale Pretty Plump. A máme společnou myšlenku: Podpořit všechny ženy s plnými tvary. Domníváme se totiž, že skutečná krása a styl nespočívá v konfekční velikosti, ale v sebedůvěře, originalitě a vtipu. Každá z nás je přece krásná… A protože se chceme na Vaší kráse podílet, přinášíme Vám pravidelně tipy, rady, nápady a inspirace jak na to.

 

Partneři a spolupráce

isexshop-logo-transparent-250

 

 

 

 

 

Hledáme redaktorky. Pro bližší informace pište na info@prettyplump.cz | Pretty Plump © 2014