29. květen 2012

Cvičení u tyče: novinka ve fitness

Napsala:  Blanka Šijanská
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Láká vás pole dance, ale máte obavy, že je to příliš náročné nebo snad i trochu vulgární?  Nebojte se - na hodinách vás nečeká svlékání, ale procvičíte elegantně svůdné taneční prvky, protáhnete se a rozvinete svou ženskost.

Pole dance jsem na české fitness scéně zaznamenala již před delší dobou. Když jsem na webových stránkách Centra tance v Brně objevila otevřenou lekci pole dance flexibility, a navíc dostala pochvalnou referenci od kamaráda, šla jsem do toho. (Mimochodem, kamarád je fyzik, má titul Ph.D., je heterosexuál, a na pole dance byl již několikrát!)

Lekce pole dance flexibility byla na webu důkladně popsána a dle popisu také splnila mé očekávání. Nádherné spojení relaxace, protažení, estetický zážitek, pocit sexy tanečnice. Pole dance flexibility je střečinková lekce za pomoci tyče. Během hodiny jsem příjemně protáhla a uvolnila zkrácené svaly nohou, zad, oblast kyčlí. Tyč zde funguje jako pomůcka. Přecházíte z pozice do pozice, plynule, dle svých možností, opatrně a pod vedením všímavé instruktorky. Překvapila mne účast starších žen. Návštěvnic přes 60 let bylo několik!

Tvarování těla u tyče

O co vlastně jde? Slovní spojení pole dance znamená v překladu tanec u tyče. Tento trend cvičení do České republiky přišel ze západní Evropy a USA, kde je oblíbený již delší dobu. Je to skvělá metoda, jak účinně tvarovat tělo. Při pravidelném tréninku budete cítit posílení zejména na břišních svalech a horní polovině těla. Pole dance je blahodárný též pro ženy, které se chtějí zbavit nadváhy. Určitě nemusíte mít obavy, že na hodinách nebudete stačit. V nabídce českých fitness center je klasická lekce pole dance (otočky, sjezdy), pole dance fitness (posilování těla, náročnější prvky), pole dance light (odlehčená verze pole dance, vhodné např. i pro boubelky) i pole dance flexibility. A co vzít na sebe? Na lekce pro začátečníky se hodí krátké legíny, sukýnka či kraťasy a top či tričko. Tančit můžete buď bosy, v tanečních piškotech nebo ponožkách. Pokročejší tanečnice si mohou samozřejmě vzít i boty na vysokých podpatcích!

Zkuste tedy i vy probudit v sobě smyslnou tanečnici a běžte to zkusit! Určitě budete nadšené... A dejte nám potom vědět na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .


foto: archiv autorky

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Mediální partnerství

 

O nás

Každá jsme jiná. Všechny jsme ale Pretty Plump. A máme společnou myšlenku: Podpořit všechny ženy s plnými tvary. Domníváme se totiž, že skutečná krása a styl nespočívá v konfekční velikosti, ale v sebedůvěře, originalitě a vtipu. Každá z nás je přece krásná… A protože se chceme na Vaší kráse podílet, přinášíme Vám pravidelně tipy, rady, nápady a inspirace jak na to.

 

Partneři a spolupráce

isexshop-logo-transparent-250

 

 

 

 

 

Hledáme redaktorky. Pro bližší informace pište na info@prettyplump.cz | Pretty Plump © 2014