27. červenec 2012

S-Faktor ve vás probudí smyslnost

Napsala:  Michaela Příkopová
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

S-Faktor je cvičení spojené s tancem. Kromě toho, že protáhnete a zpevníte celé tělo, probudíte v sobě smyslnou bytost....

S-Faktor je cvičení, které vás bude bavit, protože vychází z přirozených ženských pohybů. Nenutí vás do nudných posilovacích pozic, které vyhovují spíše mužům. Nezáleží na tom, jestli jste mladá studentka či matka dvou dětí. Nikdy není totiž pozdě, abyste začala s tímto cvičením!

V čem je jiný

S -faktor je založený na velmi pomalých, ale intenzivních pohybech, při kterých tělo postupně zahříváte, protahujete a přirozeným způsobem posilujete. Vše je plynulé a pozvolné, na jeden cvik máte minimálně 10 sekund, podle toho, co právě děláte. Právě toto zpomalení má pro vás fyzický přínos - v každém pohybu zůstáváte déle a to znamená, že se tělu tak dostává důkladnějšího tréninku. Každá poloha má také svůj nejzazší bod a ten je vaším cílem. Měli byste pociťovat napětí, například v co největším protažením nohy při chůzi. Důležité je také dýchání. Nejen, že kyslík vám bude dodávat energii, ale pomůže vám dosáhnout i větších protažení. Uvidíte, že při správném a hlubokém dýchání, se vám například podaří dostat hrudník více dopředu či naopak dozadu. Po celou dobu cvičení byste si také měli uvědomovat, co právě děláte, jak se svaly pohybují a myslet na to, jak za co nejdelší dobu udělat co nejméně pohybů. Soustředit se na své vlastní tělo. Prožívat přítomný okamžik.

Co S-Faktorem změníte

„Už po šesti lekcích jsem na ženách pozorovala změnu. Strnulost a napětí z jejich tváře vymizely, byly uvolněné. Ženy, které do hodiny přicházely se starostmi, opouštěly tělocvičnu plné síly a odhodlání. Časem jejich těla zeštíhlela a zpevněla. Vyprávěly mi o zlepšení vztahů se svými milenci, manžely a přáteli. Radovaly se ze své pevné postavy. Přestaly se neustále sledovat a posuzovat jiné ženy,“ píše zakladatelka cvičení S-Faktor Sheila Kelley ve své knize tomto druhu cvičení.

Máte zkušenost se cvičením S-Faktoru? Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Michaela Příkopová

foto: archiv

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Mediální partnerství

 

O nás

Každá jsme jiná. Všechny jsme ale Pretty Plump. A máme společnou myšlenku: Podpořit všechny ženy s plnými tvary. Domníváme se totiž, že skutečná krása a styl nespočívá v konfekční velikosti, ale v sebedůvěře, originalitě a vtipu. Každá z nás je přece krásná… A protože se chceme na Vaší kráse podílet, přinášíme Vám pravidelně tipy, rady, nápady a inspirace jak na to.

 

Partneři a spolupráce

isexshop-logo-transparent-250

 

 

 

 

 

Hledáme redaktorky. Pro bližší informace pište na info@prettyplump.cz | Pretty Plump © 2014