26. únor 2013

Stepper: Pevnější svaly ano, zázraky ne!

Napsala:  Jana Hlavatá
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Hubnutí je běh na dlouhou trať. U mnohých jejich snažení ztroskotá na nedostatku času, protože nestíhají chodit do fitness centra. Řešením může být domácí posilovna. Na trhu však existuje spousta různých posilovacích strojů a každý z nich se hodí pro někoho jiného. Rádi vám poradíme, který je ten správný pro vás.

Jste rozhodnutí zhubnout a už nyní víte, že nebudete mít čas chodit do fitness centra? Pak zvažte zakoupení domácího posilovacího stroje. Abyste se mohli lépe rozhodnout, představíme vám v našem seriálu postupně základní posilovací stroje. Zdůrazníme jejich klady, upozorníme na jejich nedostatky. Konečné rozhodnutí bude na vás.

Co je to vlastně stepper

Stepper je simulátor chůze do schodů a výborně se hodí k posilování stehenního a hýžďového svalstva. Vzhledem k tomu, že trénink na stepperu řadíme k aerobnímu pohybu, má příznivý vliv na kardiovaskulární systém a celkově zlepšuje kondici. Tento stroj je navíc oproti běžné chůzi do schodů výrazně šetrnější k vašim kloubům. A to díky plynulému pohybu, který snižuje nárazové zatížení kolenních kloubů.

Není stepper jako stepper

Ještě než si stepper koupíte, měli byste zvážit hned několik důležitých ukazatelů, nejen cenu. Nabídka stepperů je široká.

Pokud jsou vaše finanční možnosti hodně omezené nebo máte opravdu malý byt, pak je pro vás vhodný ministepper. Ve srovnání se svým robustnějším kolegou, tzv. stojanovým stepperem, je levnější a skladnější. Navíc můžete volit mezi stepperem klasickým či bočním, s počítačem nebo bez. Opomenout byste neměli ani případná negativa, jako je kratší životnost, a povětšinou nelze nastavit ani zátěž.

Stojanové steppery jsou mohutnější, proto k jejich umístění do bytu potřebujete více prostoru, a nabízejí další funkce, které u ministepperů nenajdete. Tento typ stepperu má mnohem vyšší krok, umožňuje vám regulaci zátěže a při správné servisní péči vám bude sloužit o poznání déle. Některé dražší modely stojanových stepperů jsou vybaveny masivními řídítky, o které se lze při cvičení zapřít, a tím zvýšit účinnost pohybu.

Při výběru stepperu se zajímejte také o to, jakými funkcemi je přístroj vybaven. Základ tvoří počítadlo kroků za minutu, doba tréninku a počítadlo vydané energie v kaloriích.

Jak stepper funguje

Cvičení na stepperu je jednoduché. Postavíte se na plošiny určené pro chodidla, je-li potřeba, nastavíte funkce, a začnete pomalu přenášet váhu z jedné nohy na druhou. Během cvičení dbejte na to, abyste stáli zpříma, zapojíte tak i hýžďové svalstvo. Pozor na vytáčení kolen dovnitř či ven. Snažte se plně využívat délku kroku. Malé, krátké, hopsavé či rychlé pohyby zbytečně zatěžují lýtkové svaly a achilovu šlachu a současně spalujete méně kalorií.

Pravidelné cvičení je nezbytné

Maximálních účinků dosáhnete cvičením ráno na lačno, kdy je hladina krevního cukru nejnižší. Díky tomu v rámci tréninku začnete dříve spalovat tuky. Pokud s tréninkem na stepperu teprve začínáte, dejte si pozor na typickou chybu začátečníků. Jaká to je chyba? Příliš vysoká intenzita šlapání. Pamatujte, že vaším primárním cílem je získání kondice.

Stepper je vynikající pomocník při zpevňování vaší postavy. Cvičte pravidelně, minimálně třikrát týdně alespoň 45 minut, zpevní se vám zadeček i stehna. Navíc je to věrný spojenec při boji s celulitidou.

Máte doma stepper? Jste s ním spokojeni?

Jana Hlavatá

Foto:

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Mediální partnerství

 

O nás

Každá jsme jiná. Všechny jsme ale Pretty Plump. A máme společnou myšlenku: Podpořit všechny ženy s plnými tvary. Domníváme se totiž, že skutečná krása a styl nespočívá v konfekční velikosti, ale v sebedůvěře, originalitě a vtipu. Každá z nás je přece krásná… A protože se chceme na Vaší kráse podílet, přinášíme Vám pravidelně tipy, rady, nápady a inspirace jak na to.

 

Partneři a spolupráce

isexshop-logo-transparent-250

 

 

 

 

 

Hledáme redaktorky. Pro bližší informace pište na info@prettyplump.cz | Pretty Plump © 2014