31. srpen 2012

Potíte se až příliš? Víme, co s tím

Napsala:  Adéla Davidová
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Problém s nadměrným pocením je dnes poměrně snadno řešitelný. Na trhu najdete řadu přípravků, které nadměrné pocení zastaví. Ale někdy stačí řídit se jednoduchými pravidly…

Pocení je zcela přirozeným procesem. Tělo se tím ochlazuje a vyplavuje škodliviny. Problém nastává ve chvíli, kdy se potíme více, než je zdrávo. Proti tomu můžeme účinně bojovat dodržováním několika pravidel. Mezi ně patří pravidelná hygiena, vynechání příliš studených a horkých nápojů, alkoholu, kořeněného jídla a vyřazení syntetického oblečení. Nejúčinnějším prostředkem proti pocení je používání deodorantu nebo antiperspirantu, přičemž deodorant pouze zabrání nepříjemnému zápachu zatímco antiperspirant blokuje potní žlázy.

Kdy už jde o hyperhidrózu neboli nadměrné pocení

Pokud se řídíte výše jmenovanými pravidly a přesto pocení neustává, trpíte nejspíš hyperhidrózou. Díky ní vypotíte pětinásobek toho co zdravý člověk. Možných příčin nadměrného pocení je mnoho, proto je třeba nejdříve podstoupit lékařskou prohlídku a vyloučit jiná onemocnění. Potíže může způsobit například obezita, menopauza nebo hormonální nerovnováha.

Co s tím?

Při nadměrném pocení je třeba doplnit sůl a hořčík, nejlépe tabletkami. Dále je třeba více pít - nejlépe bylinkové čaje  - a vsadit na lehce stravitelné potraviny. Protože běžný antiperspirant postiženým nestačí, osvědčil se přípravek Dricolor, který zakoupíte v lékárně. Další možností jak zabránit nepříjemnému pocení je aplikace botulotoxinu, injekce která produkci potu téměř zastaví. Efekt vydrží 8-12 měsíců.

Nejsložitějším způsobem, jak zabránit hyperhidróze, je operativní odstranění potních žláz. Tento zákrok má dokonce až trvalý efekt, ale jako každá jiná operace má i svá rizika. Proto se k němu přistupuje až tehdy, když každá jiná léčba selže.

Adéla Davidová

Foto: net

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Mediální partnerství

 

O nás

Každá jsme jiná. Všechny jsme ale Pretty Plump. A máme společnou myšlenku: Podpořit všechny ženy s plnými tvary. Domníváme se totiž, že skutečná krása a styl nespočívá v konfekční velikosti, ale v sebedůvěře, originalitě a vtipu. Každá z nás je přece krásná… A protože se chceme na Vaší kráse podílet, přinášíme Vám pravidelně tipy, rady, nápady a inspirace jak na to.

 

Partneři a spolupráce

isexshop-logo-transparent-250

 

 

 

 

 

Hledáme redaktorky. Pro bližší informace pište na info@prettyplump.cz | Pretty Plump © 2014