06. listopad 2013

Herečka Anna Polcarová: Ten kdo má větší velikost není mimo

Napsala:  Naďa Hanuš Vávrová
Ohodnotit tuto položku
(6 hlasů)

Mladá, nadějná herečka Anna Polcarová, kterou můžete vídat v seriálech Doktoři z Počátků nebo Ordinace v Růžové zahradě si přeje, aby na molech předváděly oblečení modelky větších velikostí. Když nakupuje na sebe oblečení, stráví po obchodech celý den a když hraje je nesmírně šťastná. Proč se z ní nestala zpěvačka a jak hodnotí kult ultraštíhlých modelek?

Přihlásila jste se do soutěže Tvář Pretty Plump 2014. Co vás k tomu vedlo?

O soutěži Tvář Pretty Plump 2014 jsem se dozvěděla náhodně z internetu a řekla jsem si, proč bych to nezkusila…zase dám o sobě vědět. Stránky Vašeho magazínu mne velice zaujaly, jsou konečně pro opravdové ženy, které nejsou nijak počítačově upravené, jsou v něm zajímavé články a fotografie s módou na krásných modelkách plnějších tvarů, tak si mohu i já udělat představu o tom, co by mi také mohlo slušet.

Vystudovala jste zpěv, ale i herectví. Čemu se nyní věnujete?

Ano, vystudovala jsem nejdříve zpěv, obor populární hudba. Touhu zpívat jsem měla od 4 let. Na studiích jsem prošla konkurzem divadla Semafor a tam jsem také hostovala jako zpěvačka po boku Jitky Molavcové a Jiřího Suchého a bylo to mé první profesionální angažmá. Za tu dobu jsem ještě působila v Karlínském divadle, kde jsem studovala roli v muzikálu West Side Story. Přesto se mi nepovedlo prosadit se, neměla jsme štěstí na lidi kolem sebe.

Přesto mě stále mne lákalo v umělecké branži setrvat, ale nevěděla jsem kudy a kam. Zapracoval osud, byla mi ukázána cesta a já jsem za ten okamžik šťastná. Začala jsem navštěvovat herecké kurzy v Praze, později studovat na herecké škole, zaregistrovala jsem se do castingových agentur, chodila na castingy a začaly mi chodit nabídky na natáčení reklam, filmů, seriálů. Dnes mne můžete vídat v seriálech „Ordinace v růžové zahradě“, v Doktorech z Počátků,“ v reklamách. V měsíci listopadu 2013 ve filmu „Nepravděpodobná romance“režiséra Ivana Vojnára v kinech a v příštím roce opět v kinech ve filmu režiséra Víta Olmera „Bony a klid“2. Má vysněná role je zahrát si v muzikálu „Někdo to rád horké“ roli Marilyn Monroe. Jinak mým hereckým vzorem je Ivana Chýlková – ta mne navedla na cestu k herectví, aby to mělo hlavu a patu k tomu, že mi byla "ukázána cesta".

Jaké byly vaše začátky?

Myslím si, že jsem stále na začátku, je ještě rolí, kterých bych si chtěla zahrát. Mám vše před sebou. Kráčím dlouhou cestou, někdy je i klikatá, ale to je jedině dobře, protože, co vás nezabije, to vás posílí a nutí jít stále dál, nevzdávat se. Učím se trpělivosti a pokory. Zpěv jsem předtím asi brzy vzdala, ale teď vím, že pokud chci něčeho dosáhnout, musím si usilovně za tím jít.

Jak se prosazuje žena plnějších tvarů u divadla a filmu? Máte to těžší než vaše štíhlejší kolegyně?

K otázce, zda li to mám těžší než mé štíhlejší kolegyně? Nikdy by mne nenapadlo se touto otázkou zabývat. Jsou kolegyně štíhlejší,ale i plnější a jak jsem již v předchozích odpovědích uvedla,musíte mít štěstí a být typ.

Myslíte si, že kult štíhlých žen a dívek je u konce?

Ne, bohužel. Moc si ale přeji, aby na molech předváděly modelky všech konfekčních velikostí bez rozdílu věku, aby si všechny dámy mohly vybrat a mít představu, co by jim slušelo.

Nebo je tu u nás stále zažité, že když má někdo velikost větší než 38 je úplně mimo?

Prosím vás, ten kdo má větší velikost než je 38, milé ženy, není mimo a nerozčilujte mne. Zapomeňte na nějaké kulty a představy, kdo a jak by měl vypadat. Každá žena by o sebe měla dbát, chodit upravená a především se líbit sama sobě, mít zdravé sebevědomí a kráčet s hlavou vztyčenou. V těch časopisech, když vidím uměle a počítačově upravené vychrtlé dívky, tak se mi chce křičet DOST! Nekažte tu mládež nesmyslnými vzory o uměle vytvořené kráse! Pak drží nebezpečné diety, leží v nemocnicích, trápí sebe a okolí! Když někdo rád jí, dopřejme mu to, pokud je někdo silnější proto, že je nemocný, přejme mu uzdravení. Přestaňme na někoho pořád ukazovat prstem! Nikdo nemá právo někoho soudit a určovat donekonečna musíš být taková, protože…Ženy, buďte samy sebou!

Jak byste definovala krásnou ženu?

Jak bych definovala krásnou ženu? Mne se líbí chlapi! Dobře, krásná žena je pro mne ta, která je upravená a sebevědomá, je svá a hlavně soudím lidi všeobecně podle toho, jak se ke mne chovají.

Jaký módní styl je vám blízký?

Jaký módní styl je mi blízký? Jsem romantická, ženský styl. Co se barev týká, měla jsem růžové období, nyní u mne převládá modrá, fialová, žlutá. Nevyhledávám hnědou a černou, šedou.

Máte problém na sebe sehnat krásné módní oblečení? Kde nejčastěji nakupujete?

Nemám problém sehnat na sebe módní oblečení. Miluji obchodní domy, když se rozhodnu nakupovat, strávím v jednom z nich celý den. Vše procházím, zarazí mne jen hloupá prodavačka, která mne brzdí v rozletu s tupou poznámkou typu, na vás tady, ale nic nemáme. Dámy, otevírá se mi kudla v kapse, mám chuť ji chytit pod krkem, zatřást s ní a říci jí, ať se vzpamatuje, co si to dovoluje, takhle jednat se zákaznicí, jak ví,pro koho nakupuji. Každá z nás má právo vyzkoušet si oblečení a pokud nám nesedí,slušně poděkovat,uklonit se a odejít. Já si těchto poznámek nevšímám. A kde nakupuji? Mám doma značky Orsay, New Yorker,F & F,Lindex,zkrátka neodradí mne nic a nikdo a vždycky a všude si vyberu. Ženy a nestyďte se za sekáče, jeden takový je na metru Letňany, mají v něm krásné kousky, nebojte se lovit,já takové úlovky hned využívám na natáčení i v běžném životě.

Co byste vzkázala našim čtenářkám?

Ať nezapomínají na tento váš velice zajímavý časopis, pravidelně ho čtou, je nabitý zajímavými články a zůstaňte samy sebou, mějte se rády!

 

Fotografie: z dílny fotografa Miloše Schmiedbergera,foto by Lucie Falchier...

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Mediální partnerství

 

O nás

Každá jsme jiná. Všechny jsme ale Pretty Plump. A máme společnou myšlenku: Podpořit všechny ženy s plnými tvary. Domníváme se totiž, že skutečná krása a styl nespočívá v konfekční velikosti, ale v sebedůvěře, originalitě a vtipu. Každá z nás je přece krásná… A protože se chceme na Vaší kráse podílet, přinášíme Vám pravidelně tipy, rady, nápady a inspirace jak na to.

 

Partneři a spolupráce

isexshop-logo-transparent-250

 

 

 

 

 

Hledáme redaktorky. Pro bližší informace pište na info@prettyplump.cz | Pretty Plump © 2014