Vytisknout tuto stránku
02. říjen 2013

Tvář Miss Plus Size a modelka Barbora Holičová miluje módu i techniku

Napsala:  Naďa Hanuš Vávrová
Ohodnotit tuto položku
(7 hlasů)

Barboře Holičové je 19 let a modelingu se věnuje od svých čtrnácti let. Studuje na Mendelově Univerzitě v Brně Systémové inženýrství, obor Ekonomická informatika. I když se věnuje modelingu, kde ukazuje svou ženskost, jak sama říká, byla vždy tak trochu kluk – víc ji zajímala technika než cokoliv jiného. Takže spojila techniku a plus size modeling. A diář má pěkně nabitý, jelikož je tváří nové soutěže pro baculky Miss Plus Size…

Jak jste se k modelingu dostala?

K modelingu jsem se dostala tak, že mě objevila Katarína Krížová, když mi bylo čtrnáct. Jednou zazvonil telefon a Katarína mi řekla, že se jí moc líbím a jestli bych za ní nemohla přijet do Prahy. Katarína tehdy hledala první české plus size modelky pro agenturu PH model. Následovně jsem s Katarínou prošla dalšími dvěma agenturami – Czechoslovak Models a Incoming talents. Bohužel jsem nebyla spokojená v mé poslední agentuře a tak jsem jednou zavolala Kataríně, jestli mě nechce zastupovat. Dozvěděla jsem se, že si otevřela vlastní agenturu Porte du Mannequin ve které momentálně jsem. Takže můžu říct, že Katarína je žena mého života – našla si mě, když jsem byla mladá, doslova si mě „vypiplala“ a udělala ze mě to, co jsem teď.

Jaké byly vaše začátky?

Pamatuji si své první focení editorialu. Byla jsem strašně nervózní a produkce po mě chtěla, abych skákala na dvaceticentimetrových jehlách. Strašně jsem se bála, že si něco udělám, ale nemohla jsem to dát na sobě znát, pořád jsem si musela udržet pěkný výraz ve tváři. Bylo to hodně náročné.
Podobně „děsivá“ byla pro mě moje první přehlídka. Měla jsem velké lodičky, které se mi stále zouvaly, nevěděla jsem jaká je choreografie na přehlídku a ke všemu jsme měli za 5 minut vycházet na molo a já ještě nebyla namalovaná. Naštěstí jsem to ve zdraví a bez pádu přežila.

Kde všude jsme vás mohli spatřit?

Mám toho za sebou v celku dost. Od různých Life Stylových časopisů přes ženské magazíny až po kampaně. Pro mě nejzábavnější focení kampaně bylo pro jistou firmu, která se uplatňuje ve strojírenství. Mimo jiné jsme fotili bláznivý polep na zadní stranu náklaďáku – byla jsem bláznivá řidička, to bylo jedno z nejzábavnějších prací, které jsem kdy měla. Samozřejmě nemůžu zapomenout na přehlídky. Za zmínku určitě stojí přehlídky pro Marinu Rinaldi – Italskou módní značku. Mají krásné kolekce, které opravdu podtrhují ženské křivky.

Jezdíte zřejmě i do zahraničí, jaký je rozdíl mezi českým a zahraničním plus size modelingem?

Rozdíl je především v honoráři. Dělat modelku v česku není zrovna full time job. Platové ohodnocení je tady opravdu mizerné. Občas není ani žádné, se slovy že my jako modelky můžeme být vůbec rády, že se objevíme v časopise. A samozřejmě i zakázky jsou lepší, prestižnější…

Co byste poradila ženám, které se chtějí stát plus size modelkami?

Nebát se.Nebát se do toho jít, oslovit agenturu, být otevřená příležitostem a hlavně být trpělivá. Milovat své tělo a svoje křivky a být na to hrdá. Jedině tak z vás bude vyzařovat přirozený půvab a vaše charizma a to je jedna z těch věcí, díky kterým se dokážete prosadit. Samozřejmě modelkou se nikdo nestane ze dne na den, je to běh na dlouhou trať. Musíte být trpělivé a nezahazovat hned vše kvůli jednomu neúspěchu.

Jak se díváte na ženy plných tvarů a postoj české společnosti k nim?

Možná je to i tím, že každá žena z naší rodiny, jak ze strany otce, tak i ze strany matky má plné tvary a křivky a proto je vnímám pozitivně a jako krásné ženy. Nemyslím si, že žena s plnými tvary by měla být brána automaticky jinak než žena s velikostí 36. Bohužel česká společnost v tomhle není zatím až tak vyvinutá. Plné tvary bere jako něco špatného. Stále je tu nastavené jakési dogma ideálu krásy o velikosti 36. Přitom vice než polovina ženské české populace se pyšní krásnými slovanskými tvary. Zamyslete se, copak ženy s plným poprsím, pasem a boky není sexy?

Co byste všem ženám bez rozdílu věku, váhy a vyznání vzkázala?

Ať se děje co se děje, nehledě na okolí milujte sama sebe. Vše začíná u toho sama sebe brát taková, jaká jste i se svými nedostatky. Nezáleží na tom, jestli máte velký nos, odstáté uši, křivé nohy. Krása vychází zevnitř – v momentě kdy sama sebe přijmete takovou jaká jste a budete se mít ráda, obrovským způsobem se změní vnímání veřejnosti vás samotné.

 Zdroj foto: archiv Barbory Holičové

 

Další články z rubriky