03. září 2013

Tancovat se dá i se sto kily…

Napsala:  Naďa Hanuš Vávrová
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

…říká Zdeňka, členka úspěšné taneční skupiny Matagari group. Orientálnímu tanci se věnuje šest let a tančit začala, když jí váha ukazovala téměř sto kilo. A byla to výhoda…

Proč jste zvolila právě orientální tanec?

Chtěla jsem začít s nějakou pohybovou aktivitou, na sport mě moc neužije a na střední škole jsem tančila ve folklórním souboru, tak jsem hledala nějakou novou alternativu. Vyzkoušela jsem orientální tanec a tak mě to chytlo, že jsem u toho už zůstala.

Když jste začínala s orientálním tancem, měla jste poměrně dost kil navíc? Nebylo to pro vás obtížné?

V době kdy jsem s tancem začínala jsem při své výšce 175 cm vážila téměř 100 kilo, takže kila navíc jsem zcela určitě měla (a mám dodnes), nicméně v orientálním tanci je to spíš výhoda. Pokud potřebujete rozetřást boky při shimmy, nemusíte vynakládat takové úsilí, ale dost legrace… V orientálním tanci opravdu žádné kilo navíc nevadí, pokud se u tance cítíte dobře, baví vás to a umíte si to užít. Baculatých tanečnic je velmi mnoho a on i ten tanec tak nějak líp vypadá, když má tanečnice nějaké to kilo navíc.

Proč je orientální oblíbený tanec baculek?

asi bych tak úplně neřekla, že je to oblíbený tanec baculek… Baculaté holky tančí všechny možné tance, a že jsou sakra dobré… Často chodím na různé taneční přehlídky a nějakou tu baculku uvidíte skoro v každé taneční skupině - ať už je to flirt dance, latina, street dance, step nebo třeba právě orient. Když má člověk trochu pohybové nadání a baví ho to a pracuje na sobě, na kilech vůbec nezáleží.

Kde začít? Jak se pozná špatný lektor?

Nejlepší je si pro začátek najít nějaké větší taneční studio, tam si třeba podle různých referencí vybrat lektora a začít. Časem se třeba může ukázat, že vám styl toho daného lektora nesedí (to se mi také nejednou stalo), ale většinou není problém lektora změnit a zkusit něco jiného a najít si styl, který vám bude sedět.

Důležité je, aby lektor uměl každý prvek náležitě vysvětlit a sledovat, jestli jej provádíte správně, abyste si neublížili, nicméně vždycky je to také o tom, jak vám sedí taneční styl daného lektora. Ten je vždycky individuální a nemusí vyhovovat všem. Například je dobré chodit na různé semináře, kde si můžete vyzkoušet, zda vám daný lektor bude vyhovovat či nikoli.

Jak se díváte na ženy plných tvarů – měly by za každou cenu zhubnout?

Pokud jsou baculky se svou postavou srovnané a spokojené a nemají žádné zdravotní problémy, nevidím jediný důvod, proč by se měly za každou cenu snažit zhubnout. Na čem záleží je to, jestli jsme opravdu spokojené. Je spousta krásných žen oblých tvarů, které umí svoje kila hrdě nosit a to je to, oč tu běží. Také je spousta mužů, kterým se baculaté ženy nesmírně líbí a já se jim vůbec nedivím.

Vy jste ale zhubla…

Já jsem zhubla tak trochu nechtěně a neplánovaně. Potkaly mě takové menší trable a já jsem na nějaký čas ztratila chuť k jídlu. Před tím jsem jedla moc ráda a s velkou chutí, ale v tomto období jsem jedla v podstatě jenom proto, aby mi nebylo špatně… Také jsem v rámci "substituční terapie" začala mnohem víc tančit. Když jsem tančila, vůbec jsem nemyslela na žádné trápení a byla jsem aspoň na těch pár hodin zase v pohodě… Tak se mi snížil příjem a podstatně zvýšil výdej a ta kila začala rychle padat. Nicméně tuto "dietu" bych nikomu nedoporučila.

Kam nás pozvete na orientální tanec?

19. října pořádá naše skupina Matahari group taneční show, na kterou vás všechny srdečně zvu. Jedná se oslavu pátého výročí založení naší skupiny a kromě nás vystoupí naše spřátelené taneční skupiny. Bude to velká show, určitě si to nenechte ujít. Akce se koná v Žižkovském divadle Járy Cimrmana a vstupenky můžete zakoupit buď na pokladně divadla nebo objednat na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Těšíme se na vaši návštěvu.

Foto: archiv Zdeňky Steinové, Ambrosia photography

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Mediální partnerství

 

O nás

Každá jsme jiná. Všechny jsme ale Pretty Plump. A máme společnou myšlenku: Podpořit všechny ženy s plnými tvary. Domníváme se totiž, že skutečná krása a styl nespočívá v konfekční velikosti, ale v sebedůvěře, originalitě a vtipu. Každá z nás je přece krásná… A protože se chceme na Vaší kráse podílet, přinášíme Vám pravidelně tipy, rady, nápady a inspirace jak na to.

 

Partneři a spolupráce

isexshop-logo-transparent-250

 

 

 

 

 

Hledáme redaktorky. Pro bližší informace pište na info@prettyplump.cz | Pretty Plump © 2014