19. říjen 2012

Modeling xxl. S agenturou nebo bez?

Napsala:  Naďa Hanuš Vávrová
Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)

V Čechách už jsou agentury zastupující plnoštíhlé modelky. Ty, které dívky pouze zaregistrují do online katalogu s tím, že jim přepošlou nabídky, když nějaké budou, působí pochybně. Jsou i důvěryhodnější, ty ale vyžadují po castingu fototesty, které nejsou levné... Pokud nechcete naletět, nebo si chcete focení nejdříve vyzkoušet a neplatit, zkuste to bez agentury.

Klára Vodičková, 23letá fotomodelka xxl, má za sebou osm let focení bez agentury, která jí nijak nechybí.

Kláro, už osm let fotíte, ale bez agentury? Jak jste se k focení dostala?

S nápadem fotit přišla před lety kamarádka Lucie Špačková, fotografka a dnes také modelka xxl. Jednou prostě řekla: „Pojďmě udělat fotky.“ Povedly se, a tak vznikly další. Daly jsme je na blog, abychom zvedly sebevědomí ostatním holkám „krev a mlíko“. To byla moje první zkušenost.

Začala jste tedy sama. Ale co dál? Může si modelka sama hledat práci?model2.jpg Od koho a jak dostáváte nabídky?

Samozřejmě to není práce, která mě živí. Spíš koníček. Jsem registrovaná v online katalogu modelek, jako jedna z mála mezi stovkami štíhlých dívek. Nabídka může přijít odtud, ale i od jiné modelky jako já. V Čechách je nás málo, které se tomu věnujeme. Když některá z nás nemůže přijmout nabídku, předá ji dál. Nikdy jsem nebyla v klasické agentuře. Nestojím o to, aby se mi vysmáli. Kdyby mě ale některá oslovila a měla rozumné podmínky, tak bych se nebránila.

Prozradíte čtenářkám, třeba budoucím modelkám, jak focení probíhá? 

Záleží to na tom, o jaké focení jde. Někdy jsou modely zajištěné, jindy je oblečení na vás a musíte ho sladit se stylem fotek, které chce fotograf. Modelka by také měla chtít smlouvu, přečíst ji a pokud je v pořádku, podepsat. Mně se nikdy nestalo, že by mi nezaplatili, ale kamarádovi, který je fotomodel, ano.

Chvíli trvá líčení a úprava vlasů, ale potom to jde ráz na ráz. Z jedněch šatů do druhých, z pózy do pózy, přelíčení. Když fotíte v přírodě, tak se třeba čeká, až přejde mrak, nebo se schováváte před deštěm. V ateliéru zase světla a blesky namáhají oči. Nemůžu ale říct, že bych měla radši to nebo ono. Záleží i na tom, jaké lidi máte v týmu. Každý by sice měl odvést svou práci bez ohledu na ostatní, ale u modelky xxl je důležité, aby se cítila v pohodě, nádherná a sexy.

Jistě máte docela vysoké sebevědomí…

Vlastně ano. Ale nebylo to tak vždy. Byla jsem ta puberťačka, co sedí v koutě, když se kluci točí kolem štíhlých kamarádek, a ptá se: „Proč zrovna já musím být ta s pneumatikami?“ Ale potom jsem se srovnala s tím, jak vypadám. „Odhodila jsem květinové šaty, ve kterých vypadám jako velryba v záhonu.“ (smích) Teď se kluci točí i kolem mě.

Co způsobilo tu změnu? Kdy jste se na sebe začala dívat jinak? 

modelk4.jpg

Některé baculky mají štěstí, že si je kvůli váze nikdo nedobíral. Já mezi ně nepatřím. Říkali mi různě - Tlustoprde, Špekoune i Bachyně. Dokonce mě šikanovali. Paradox je, že já z toho měla dlouhé roky trauma, ale ten dotyčný si to dnes vůbec nepamatuje. Jenže co naděláte. Děti umějí být zlé na to, co neznají. Jednou, místo toho, abych se rozbrečela, jsem se zeptala: „Závidíš mi polstrování?“ To byl asi začátek.

A co diety? Držíte nějaké?

Slovo diety nemám ráda. Od dětství mám problém se štítnou žlázou. Můj život je tudíž jedna velká dieta. Ať jsem ale držela jakoukoli nebo jen zobala jako vrabec, kila šla nahoru. I teď držím dietu -  jedinou, která na mě funguje. Doktor mi totiž řekl, že když nezhubnu, nebudu moci otěhotnět. To mě vystrašilo. Jakkoli diety nemám ráda, to asi nikdo, kdo je musí držet, bez nich to bohužel nejde. S nadváhou jsou totiž spojená zdravotní rizika. Jako je to ale se vším, nic se nemá přehánět.

Jak tedy začít s modelingem

  1. Registrujte se do online katalogů modelek jako katalogmodelek.cz nebo foto-modelky.cz. Založte si profil s fotografiemi a příležitostně kontrolujte nabídky na focení, počítejte ale s tím, že budou pro štíhlé modelky.
  2. Registrujte se na Fotopátračku.cz. Zde najdete fotografy z vašeho okolí. Kontaktujte ty, kteří teprve začínají, nebo mají v profilu napsáno, že si rozšiřují portfolio. Ti jsou ochotní fotit formou tfp, neboli time for photo, kdy žádný zúčastněný nikomu nic neplatí, ale všichni mají právo na fotografie. Tímto způsobem najděte i vizážistku.
  3. Fotografie rozešlete obchodům s oděvy větších velikostí, například Petrklíči. Oslovujte také lepší fotografy s vlastními nápady, protože nikdy nevíte, koho zaujmete, a za odmítnutí po internetu nic nedáte.
  4. Pokud o modeling opravdu stojíte a chcete to zkusit s agenturou, kontaktujte Českémodelky.cz, Dea Grassocia – modelkaplus.cz, Czechoslovak Models – czmodels.cz.

-bnl-

Modelka: Klára Vodičková
Fotograf:  Nikol Temnyaková
Vizáž: Klára Sobieská

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Mediální partnerství

 

O nás

Každá jsme jiná. Všechny jsme ale Pretty Plump. A máme společnou myšlenku: Podpořit všechny ženy s plnými tvary. Domníváme se totiž, že skutečná krása a styl nespočívá v konfekční velikosti, ale v sebedůvěře, originalitě a vtipu. Každá z nás je přece krásná… A protože se chceme na Vaší kráse podílet, přinášíme Vám pravidelně tipy, rady, nápady a inspirace jak na to.

 

Partneři a spolupráce

isexshop-logo-transparent-250

 

 

 

 

 

Hledáme redaktorky. Pro bližší informace pište na info@prettyplump.cz | Pretty Plump © 2014