05. září 2012

Nejčastější mýty o vlasech

Napsala:  Anna Nekolná
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

V předchozím článku na téma vlasy jsme vám poradili, jak pečovat o své kadeře s ohledem na jejich strukturu a délku. Rady, které jsme vám dali, jsou vyzkoušené a obecně platné. To, co najdete v dnešním vlasovém příspěvku, jsou naopak nepravdivé, nicméně mezi lidmi čile poletující povídačky.

Jaké tedy jsou ty nejrozšířenější mýty a nepravdy, které často slýcháme a kterými bychom se rozhodně řídit neměli?

Díky stříhání porostou vlasy rychleji.

Zastřižené vlasy působí bohatším, zdravějším dojmem. Ale stříhání nijak neovlivní jejich geneticky danou dobu růstu a celkovou texturu. Jemné, řídké vlasy díky němu nezhoustnou.

Porušené konečky se nemusejí stříhat.

Jediná cesta, jak se zbavit roztřepených konečků, jsou opravdu pouze nůžky. I když některé přípravky mohou na chvíli vlas u konečků zcelit, s příštím umytím budete opět tam, kde jste byly. Roztřepené vlasy také rostou pomaleji než zdravé, zastřihávané vlasy.

Příliš časté mytí způsobuje padání vlasů.

To, jak často myjete vlasy, nemá žádný vliv na jejich zvýšenou ztrátu. Používejte šampon tak často, jak potřebujete. A to i přesto, že obecným pravidlem je mýt vlasy asi třikrát až čtyřikrát do týdne. Správný výběr vlasové kosmetiky naopak jejich vzhled může pouze příjemně podtrhnout.

Vlasy je třeba denně stokrát pročesat.

Tak časté česání ničí povrch vlasu. Rozhodně se tedy nedoporučuje. Na vlasy je určitě lepší zvolit hřeben než kartáč. Příliš vehementní kartáčování nakonec vede k roztřepeným konečkům a lámavosti vlasů.

Barvení vlasů má za následek jejich větší vypadávání.

Většina barvicích přípravků obsahuje chemikálie, které při neodborném použití mohou poškodit vlasy, ale rozhodně neovlivní jejich zvýšenou ztrátu.

Kosmetika prodávaná v salónu je stejná jako ta v obchodě.

I když může být pár výjimek, salonní produkty vlasové kosmetiky obecně obsahují kvalitnější přísady ve vyšším množství, které lépe ošetřují, čistí a regenerují vlasy.

Anna Nekolná

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Mediální partnerství

 

O nás

Každá jsme jiná. Všechny jsme ale Pretty Plump. A máme společnou myšlenku: Podpořit všechny ženy s plnými tvary. Domníváme se totiž, že skutečná krása a styl nespočívá v konfekční velikosti, ale v sebedůvěře, originalitě a vtipu. Každá z nás je přece krásná… A protože se chceme na Vaší kráse podílet, přinášíme Vám pravidelně tipy, rady, nápady a inspirace jak na to.

 

Partneři a spolupráce

isexshop-logo-transparent-250

 

 

 

 

 

Hledáme redaktorky. Pro bližší informace pište na info@prettyplump.cz | Pretty Plump © 2014