06. srpen 2012

Krásné vlasy i v létě! Jak na to?

Napsala:  Jana Hlavatá
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

UV záření, horký vzduch či koupání v chlorované vodě. Není divu, že na konci léta jsou vaše vlasy vysušené, roztřepené, zcela bez lesku a pružnosti. Můžete to změnit. Přinášíme vám několik rad, jak vlasy před sluncem ochránit.

Vlasy reagují na změnu počasí stejně citlivě jako vaše pokožka. Zatímco pleti věnujeme důkladnou péči, o vlasy se staráme jen tak mimochodem. Pokud si však přejete, aby si vaše vlasy zachovaly lesk, zdravý vzhled a pružnost i přes léto, řiďte se následujícími radami.

Letní péče o vlasy vyžaduje důslednost

Plánujete strávit dovolenou u moře? Pak si nezapomeňte do kufru přibalit i odpovídající vlasovou kosmetiku. Vaše vlasy se vám za to odvděčí!

Před dovolenou si vlasy nebarvěte. Pokud bez obarvených vlasů odmítáte vylézt z domu, obarvěte si je alespoň deset dní před odjezdem. Společně s opalovacím krémem si s sebou zabalte vyživující vlasovou masku, kondicionér a šampón s UV filtrem. A nezapomínejte ani na slušivou pokrývku hlavy.

Několik užitečných tipů pro zdravé vlasy:

  • Mezi 10. a 15 hodinou se zdržujte na slunci co nejméně.
  • Po koupání v moři si vlasy pokaždé opláchněte v neslané a nechlorované vodě.
  • Používejte na vlasy přípravky s UV filtrem. Nemáte-li šampón s UV filtrem, lze použít opalovací krém.
  • Noste pokrývku hlavy.
  • V létě si vlasy umývejte méně často, zabráníte tak jejich vysoušení.
  • Zařaďte do jídelníčku potraviny bohaté na proteiny, vitamín A a D12.

Před sluncem jsme na tom všechny stejně

Blondýnka nebo brunetka? Rovné nebo vlnité? Na tom zas až tak nezáleží. Všechny typy vlasů reagují na zvýšený příval UV záření stejně. Výjimku potvrzující pravidlo tvoří pouze vlasy poškozené, například dlouhodobým a nešetrným barvením. Ty jsou na sluneční paprsky mnohem citlivější a pokud se adekvátně nechrání, dochází u nich k ještě závažnějšímu poškození.

Pečujte o své vlasy s láskou celoročně

Ať už máte vlasy zdravé, nebo nemocné, vaši pozornost si zaslouží po celý rok, nejen v letních měsících. Dopřejte si proto alespoň dvakrát za měsíc vyživující vlasový zábal, který váš účes zaručeně vrátí do kondice.

Poté už záleží jen na vás, zda si vlasový zábal koupíte v drogerii či se svěříte do rukou profesionála nebo svým vlasům dopřejete poctivý domácí zábal. Pozor, všechny zábaly, kupované či domácí, musí vyhovovat typu vašich vlasů, u kupovaných produktů proto čtěte pečlivě příbalové letáky.

Foto: sxc.hu

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Mediální partnerství

 

O nás

Každá jsme jiná. Všechny jsme ale Pretty Plump. A máme společnou myšlenku: Podpořit všechny ženy s plnými tvary. Domníváme se totiž, že skutečná krása a styl nespočívá v konfekční velikosti, ale v sebedůvěře, originalitě a vtipu. Každá z nás je přece krásná… A protože se chceme na Vaší kráse podílet, přinášíme Vám pravidelně tipy, rady, nápady a inspirace jak na to.

 

Partneři a spolupráce

isexshop-logo-transparent-250

 

 

 

 

 

Hledáme redaktorky. Pro bližší informace pište na info@prettyplump.cz | Pretty Plump © 2014