08. prosinec 2013

Líčení: jaké chyby děláme a jak se jim vyhnout?

Napsala:  Lucie Petříková
Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Nikdo není dokonalý, ale my ženy máme tu výhodu, že si můžeme hodně pomoci kosmetickými produkty. Na nedokonalou pleť máme makeup, na nevýrazné řasy řasenku a podobně, ale nic se nemá přehánět a přirozenost má být vždy na prvním místě. A co se stane, když není? To si ukážeme dnes. Nemám tím samozřejmě na mysli chyby v líčení, které jsme dělaly v šestnácti letech – moje růžové stíny, které vedly až k obočí a ladily přesně s odstínem růžové na mých vlasech (pohled pro otrlé), jsou dodnes mou noční můrou. Budeme se ale bavit o chybách, které děláme, aniž bychom si jich byly vědomy.

Makeup a jeho odstín

Prvním a pro mě největším prohřeškem je špatný odstín makeupu. Ať už příliš světlý, nebo příliš tmavý makeup je prostě ta největší chyba, co můžete udělat. A jak si vybrat ten nejlepší odstín pro vás? Hlavně barvu nikdy nezkoušejte na zápěstí, kůže na zápěstí má úplně jinou barvu než kůže obličeje. Zkoušejte tedy makeup na hraně čelisti a vyberte makeup, který je nejpodobnější vašemu přirozenému odstínu pleti. A nezapomínejte dobře roztírat, obličej musí mít stejnou barvu jako krk. Nechcete přece vypadat jak svá vlastní posmrtná maska.

Pozor na nepřirozeně vybarvené obočí

Další věcí, která se často vidí a je dost děsivá, je nepřirozené obočí. Zřejmě nejhorší věcí je obočí, které je příliš vytrhané a navíc má děsivě nepřirozenou barvu. Čili když si člověk, jehož přirozená barva obočí je úplně slámová (to jsem já, nenalíčená vypadám jako mimozemšťan, neboť moje obočí prostě neexistuje), udělá tenké černé linky. Kapitola sama pro sebe je nepřirozeně vytetované obočí, což nechápu, proč by někdo chtěl, ale najdou se i tací. Druhým extrémem je naopak obočí, které je nakresleno až příliš hustě, takže místo sexy oblouků máte „Brežněva“. Vím, že úprava obočí je dost složitá věc, takže plně doporučuji zajít k odborníkům. Doporučuji Benefit Brow Bar v parfumeriích Sephora, nebudete litovat.

Bronz - jen opatrně

Chtěla jste být za plážovou krásku, ale vypadáte jako byste právě dokončila natáčení reality show Jersey Shore? Patrně neumíte zacházet s bronzerem. U tohoto produktu platí mantra – bronzer použiji pouze tam, kde bych použila tvářenku. Zkušenější z vás mohou samozřejmě použít bronzer k vystínování obličeje, udělá zázraky. A nezapomeňte bronzer vždy dobře rozetřít, ať nevypadáte, že máte nějakou hodně ošklivou kožní nemoc.

Krásné řasy ano, muší nohy NE!

Není nic víc sexy než výrazné řasy. To je svatá pravda, na výrazné řasy také nedám dopustit, ale pozor na efekt „muších nohou“, který vznikne přílišným vrstvením řasenky. Nechte vždy první vrstvu zaschnout a poté popřípadě nanášejte další. Rozhodně hystericky nenanášejte další a další vrstvy vlhké řasenky, budete vypadat děsivě. A pokud chcete opravdu výrazné řasy třeba na party, použijte kvalitní nalepovací řasy. V klubu budou vypadat perfektně, ale na denní nošení na ně zapomeňte, nechcete přeci na poradě děsit kolegy.

A jaké chyby děláte vy? Máte také nějakou děsivou vzpomínku na své pubertální líčení? Podělte se s námi!

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Mediální partnerství

 

O nás

Každá jsme jiná. Všechny jsme ale Pretty Plump. A máme společnou myšlenku: Podpořit všechny ženy s plnými tvary. Domníváme se totiž, že skutečná krása a styl nespočívá v konfekční velikosti, ale v sebedůvěře, originalitě a vtipu. Každá z nás je přece krásná… A protože se chceme na Vaší kráse podílet, přinášíme Vám pravidelně tipy, rady, nápady a inspirace jak na to.

 

Partneři a spolupráce

isexshop-logo-transparent-250

 

 

 

 

 

Hledáme redaktorky. Pro bližší informace pište na info@prettyplump.cz | Pretty Plump © 2014