30. říjen 2012

Oční linky. Víme, jak na ně

Napsala:  Eva Čepeláková
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Neměly by chybět na každé nalíčené tváři. Správně namalované oční linky totiž dokážou perfektně potrhnout přirozený tvar, ale i barvu očí! V tomto článku vám prozradíme, jak na to, abyste při líčení linek nedělala zbytečné chyby a dosáhla co nejlepšího efektu!

Sortiment očních linek je poměrně široký. Od šedé nebo černé, přes fialovou, nejrůznější odstíny modré po zelenou a další. Při výběru této „kouzelné“ tyčinky s tekutým pigmentem však doporučujeme vsadit na klasiku – tedy černou. Tmavá barva totiž dokáže udělat doslova zázraky a dá se použít pro všechny příležitosti. Ať už se chystáte do práce, na večírek nebo romantickou večeř, černá nikdy nezklame! Barevné odstíny ale také nejsou od věci, ale k těm se dostaneme až později. Pojďme se tedy podívat na zoubek černým linkám!

Ve stylu Audrey Hepburn

Slavná herečka a svého času sex symbol. Audrey Hepburn nosila skoro celý život stejně nalíčené oční linky, které tvořily výrazný prvek jejího vzhledu. Zkrátka jen řasenka a hrubší, cca 4milimetrové černé linky. A bylo hotovo! Tento styl se v rámci retra opět vrátil. Kýženého efektu dosáhnete pečlivým vykreslením: začněte namalováním horní hranice linky, a to zhruba půl centimetru od vnitřního koutku. Pokračujte směrem dozadu a linku ukončete souměrně v linii s vnějším koutkem, cca 3 mm ve vzdálenosti od něj. Předkreslený tvar pečlivě a stejnoměrně dobarvěte. K dokonalému výsledku použijte černou prodlužovací řasenku.

Dojem kouřových očí

Kouřové oči byly a jsou velmi populární. Co si pod tímto pojmem představit? Kouřové líčení má za úkol hned dvě věci. Podtrhnout tvar a hloubku očí a navíc je opticky zvětšit. S linkou pracujte jako u předchozího bodu, pouze ji nedělejte tak hrubou. Můžete i více protáhnout a důležité je, aby bylo nalíčené celé oko od koutku do koutku. Po nanesení linky bude oko vypadat „divně“, což se ale hned napraví s použitím kouřových stínů. Takové oční stíny obsahují černou, šedou (nebo nejlépe tmavší a světlejší šedou) a třpytivou bílou. Koupíte je všude. Linku přetáhněte štětečkem pokrytým černými stíny. Postupujte do nejsvětlejší barvy tak, abyste skončili až pod obočím. Finálně naneste rozjasňovač přímo do vnitřního koutku a na spodní víčko. Výsledek? Sexy dračice!

Rada: pokud jsou vaše přirozené oči velké, je zbytečné líčit i spodní víčko. Pokud máte naopak kukadla menší, stejný postup jako u horního víčka aplikujte na spodní, ale jen s použitím základové tekuté linky a černých stínů.

Jak na kočičí oči?

Která z nás by nechtěla svůdné kočičí oči! A můžete je mít! Celý fígl spočívá s protažení tvaru očí. Některé byly takovéto dány do vínku od přírody, jiné si musí pomoci tekutými linkami. Začněte s 1 mm tenkou linií ve třetině oka směrem od vnitřního koutku. Postupně linku rozšiřujte a ukončete ji asi půl centimetru za vnějším víčkem. Linka bude na konci mírně protažená do obloučku směrem nahoru a 3 mm hrubá. Kočičí výraz je rázem tu!

Rada: U menších očí začněte linku vykreslovat již ve vnitřním koutku.

(Ne)nápadná krása

Pokud patříte mezi ženy, které rády experimentují, vsaďte na černé linky a barevné stíny! Velmi výrazné barvy, jako je sytě růžová, oranžová nebo žlutá umí zázraky. Namalujte černou linku v požadovaném tvaru a s libovolnou šířkou, jak jste zvyklá. Linka musí být vykreslena naprosto čistě a dokonale, což zabere trochu víc času. Nad linku přesně naneste výrazný stín tak, aby byl jasně vidět předěl mezi linkou a stíny!

Barevné oční linky

Barevné líčení očí má jistě také své kouzlo! V tomto případě však musíte být zdatnější. Barevné linky totiž působí, co si budeme nalhávat, trochu umělým dojmem, pakliže je nedoplníte vhodnými očními stíny. Po nanesení barevné linky doporučujeme pohrát si s celkovým tvarem oka – dotvořte celkový dojem příbuznými barvami pomocí stínů. Oči pak působí hravě a zajímavě, a pokud barvičky make-upu dokážete sladit i se správným outfitem, klobouk dolů!

Permanentní make-up jako dobrý pomocník

Pokud jste rozhodnutá, jaký tvar očním linkám dát a chcete každé ráno ušetřit pár minut času, dejte na permanentní make-up. Kosmetička vám jistě vyjde ráda vstříc a linku předem předkreslí, takže budete přesně vědět, jak bude výsledný efekt vypadat. Ano, je to velmi lákavá představa. Vzbudit se každý den již nalíčená, co říkáte? Navíc se vám nestane, že při líčení přetáhnete a budete muset odličovat a soustředit se znovu. Permanentní make-up je dobrá investice, vydrží i několik měsíců jako nový!

Eva Čepeláková

Zdroje foto: httpelleandblair.com, simplebeauty101.com, beautyetc.com, promdress1.com; fanpop.com.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Mediální partnerství

 

O nás

Každá jsme jiná. Všechny jsme ale Pretty Plump. A máme společnou myšlenku: Podpořit všechny ženy s plnými tvary. Domníváme se totiž, že skutečná krása a styl nespočívá v konfekční velikosti, ale v sebedůvěře, originalitě a vtipu. Každá z nás je přece krásná… A protože se chceme na Vaší kráse podílet, přinášíme Vám pravidelně tipy, rady, nápady a inspirace jak na to.

 

Partneři a spolupráce

isexshop-logo-transparent-250

 

 

 

 

 

Hledáme redaktorky. Pro bližší informace pište na info@prettyplump.cz | Pretty Plump © 2014