04. prosinec 2012

Jak na alabastrovou pleť?

Napsala:  Eva Čepeláková
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Krásně snědá pleť? Ano! Mnoho žen jí stále dává přednost! Trendy jsou však neúprosné a alabastrově hladká a světlá pleť mezi ně rozhodně patří čím dál víc! Patříte-li také mezi ty, které chtějí mít obličej jako Sněhurka, poradíme vám, jak na to!

Dosáhnout efektu alabastrové pleti není vůbec jednoduché. Letní opálení, pigmentové skvrnky, drobné vrásky, to vše stěžuje situaci! V tomto článku se zaměříme na jednotlivé kroky, jak se dopracovat k světlounké pleti bez poskvrnky!

Chce to čas!

Na trhu existuje mnoho nejrůznějších přípravků, které slibují rychlé a ihned viditelné zesvětlení pleti. Na to ovšem předem zapomeňte! Krémy a kosmetika, které pleť skutečně zesvětlí, mohou být ve skutečnosti jen barviva, a to pouze dočasná. Zesvětlení pleti je ve skutečnosti proces poměrně zdlouhavý, a tak je třeba nejen vaší píle, ale také trpělivosti! Zkrátka a jednoduše řečeno, je třeba postupovat krůček po krůčku!

Světlá nebo tmavší? Rozhoduje melanin

Melanin je látka produkovaná hluboko v kůži, která má „na starost“ odstín pleti. Čím víc melaninu, tím snědší pokožka. Pokud máte pleť přirozeně tmavší, je možné uměle zbrzdit aktivitu buněk, ve kterých se melanin tvoří. Ženy často používají preparáty, ve kterých jsou obsaženy látky tyrosinpeptid nebo arbutin, který je vlastně výtažkem z borůvek. Již vzniklý melanin se dá snížit prostřednictvím výrobků, které obsahují vitamin C. Připravte se však na to, že se první výsledky objeví nejdříve po 3 – 6 měsících. Co se týče bělicích prostředků, poraďte se ještě před začátkem používání s dobrou kosmetičkou, která vám jistě konkrétní přípravek doporučí…

Na zesvětlení pleti existuje ještě mnoho dalších možností, které můžete spolehlivě kombinovat. Které to jsou?

Lékořicový glabridin

Lékořice je nejen bylinka s mnoha prospěšnými účinky na lidské zdraví, ale obsahuje také glabridin. Ten má schopnost bělit kůži tím, že brání pigmentaci. Nejenže se s ním setkáte v mnoha kosmetických přípravcích, ale dá se sehnat i ve větší koncentraci. Poohlédněte se po krémech, které jsou přímo určeny pro zesvětlení pigmentace.

Citronová šťáva? Proč ne!

Také milujete citron? Citronovou šťávu používá na vybělení pleti i naše známá zpěvačka Heidi Janků. Svůj recept na světlou a krásnou pleť prozradila teprve nedávno! Stačí se podívat na její fotografie, ty vás přesvědčí, že citronová šťáva je skutečně účinná! Pokud se rozhodnete ji používat neředěnou, tedy v největší koncentraci, aplikujte na pleť pouze na několik minut. Nejlépe před spaním, po té naneste na pleť hydratační krém, jelikož šťáva z citronu velmi vysušuje.

foto: sxc.hu

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Mediální partnerství

 

O nás

Každá jsme jiná. Všechny jsme ale Pretty Plump. A máme společnou myšlenku: Podpořit všechny ženy s plnými tvary. Domníváme se totiž, že skutečná krása a styl nespočívá v konfekční velikosti, ale v sebedůvěře, originalitě a vtipu. Každá z nás je přece krásná… A protože se chceme na Vaší kráse podílet, přinášíme Vám pravidelně tipy, rady, nápady a inspirace jak na to.

 

Partneři a spolupráce

isexshop-logo-transparent-250

 

 

 

 

 

Hledáme redaktorky. Pro bližší informace pište na info@prettyplump.cz | Pretty Plump © 2014