23. květen 2013

Depilace nebo epilace? Co je lepší?

Napsala:  Naďa Hanuš Vávrová
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Hlavně v letních měsících řešíme, jak se co nejlépe a na dlouhou dobu zbavit chloupků… Jsou tu dvě varianty. Depilace a epilace. Která varianta je lepší a proč?

Zbavování se chloupků na nohou v oblasti podpažních jamek třísel nebo intimních partií je dnes samozřejmostí každé ženy. A to nejen kvůli většímu estetickému dojmu, ale také k maximálnímu zvýšení hygieny.

Chloupky však poměrně rychle dorůstají. V průměru povyrostou o milimetr každé dva dny. Samozřejmě s přihlédnutím k jejich kvalitě. Ledacos lze odvodit od kvality i délky vlasů. Ženy s vlasy pevnými mají většinou i pevnější chloupky. Ty s jemnější strukturou zase naopak. Velkou roli hraje i to, zda se jedná o blondýnku nebo brunetu. Tmavovlásky mají chloupky obdařené větším množstvím pigmentů a je potřeba je daleko častěji holit, protože i jejich malinké povyražení je viditelné. A v závislosti na tom, jaká je povaha chloupků se doporučuje buď depilace, nebo epilace.

Depilace

Depilace je způsob, kdy se odstraní pouze ta část chloupků, která vyrůstá na povrchu kůže. Jeho kořínek však zůstává v epidermu i nadále. Proto si také depilace žádá častější péči. Při odstranění chloupků depilací se používá buď depilační strojek vybavený břitvami, nebo elektronický depilační strojek, který s sebou ale na rozdíl od „žiletky“ nenese žádné riziko pořezání. Další způsoby depilace nabízí i různé krémy, které nabourají strukturu chloupků na povrchu a zničí. Zbytky pak setřete pomocí houbičky nebo speciální stěrky. Depilace se doporučuje spíše světlejším typům, které mají chloupky slabší a nejsou tolik viditelné při dorůstání.

Epilace

Epilace je termín pro odstranění chloupků i s jejich kořínky. Zajistí tedy dlouhotrvající efekt. Epilovat je totiž potřeba jednou za 3 až 6 týdnů opět v závislosti na tom, komu jak rychle chloupky rostou. Metoda je to ale poměrně časově náročná a není úplně příjemná. Mnoho žen má epilaci spojenou s bolestí, pupínky, podrážděnou kůží a vyrážkou. K depilaci se nejčastěji používají speciální vytrhávací strojky, vosk nebo třeba cukrová pasta. Novinkou v oblasti epilování, která nabízí zcela bezbolestné vytrhávání je strojek na bázi pulzního světla například ROWENTA DERMA PERFECT, který zakoupíte v síti EURONICS za 8999 Kč. Epilace obecně se doporučuje ženám, které mají chloupky hrubé. Pravidelné epilování totiž libuje slábnutí a pomalejší dorůstání chloupků.

-red-

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Mediální partnerství

 

O nás

Každá jsme jiná. Všechny jsme ale Pretty Plump. A máme společnou myšlenku: Podpořit všechny ženy s plnými tvary. Domníváme se totiž, že skutečná krása a styl nespočívá v konfekční velikosti, ale v sebedůvěře, originalitě a vtipu. Každá z nás je přece krásná… A protože se chceme na Vaší kráse podílet, přinášíme Vám pravidelně tipy, rady, nápady a inspirace jak na to.

 

Partneři a spolupráce

isexshop-logo-transparent-250

 

 

 

 

 

Hledáme redaktorky. Pro bližší informace pište na info@prettyplump.cz | Pretty Plump © 2014