03. listopad 2013

Seriál: Boříme nejhorší české mýty

Napsala:  Alžběta Zenzingerová
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Nachystala jsem pro vás trochu kontroverzní téma. Možná budete mít spoustu argumentů, proč to není tak strašné. A já se vám pokusím nastínit pár důvodů, proč skutečně ano. Nejsou to žádné příkazy. Zkuste jen zapřemýšlet, jestli opravdu už neexistují lepší varianty a jestli už se doba fakt neposunula dopředu. Dnes to jsou slavné tělové silonky.

Jsou alfa omega převážné většiny českých společenských akcí. Nebo spíš jistota, že když na nějakou dorazím, tak tam budou. Existuje v podstatě jen pár důvodů, proč je ženy nosí:

“Do společnosti etiketa ženě velí tělové silonové punčocháče.”

To není pravda. To BYLA pravda. V dřívějších dobách tomu tak skutečně bylo. Jenže první republika je stejně pryč jako politici alá Masaryk. A já mám pocit, že české ženy si toho ještě nevšimly. Etiketa vám nepředepisuje nechat si deformovat nohy. Žádná, ani světově významná, událost se nekoná v přítomnosti tělových silonek. Jediný, kdo je ještě stále preferuje, je britska královská rodina. Je to jejich specifikum. Když se sejde Michelle, Barack a Kate a Willamem, zní to jako začátek vtipu, ale bohužel není, tak je Kate pravděpodobně mít bude, Michelle nikdy. Ale vy přece nejste aristokrati, nebo jo? A ještě jeden hodně zajímavý paradox. Do Národního divadla jdou Češi klidně v jeansech, protože proč by ne, že ano, ale na ples Horní Dolní musí jít dle etikety v tělových silonkách. Trochu zvláštní, že?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Dresscode ve firmě, kde pracuji, mi to předepisuje.”

Proč pracovat ve firmě, kde nějaký chytrák chce, abych vypadala jako blázen s umělohmotnýma nohama? Jsem zaměstnanec, ne figurína! Tělové silonky vám nesjednotí pleť na nohou. O tu se musíte fakt starat, pravidelně ji opečovávat. Díky tělovým silonkám vám zmizí linie holenní kosti, úzkého kotníku, nebo vypracovaného lýtka. Zkrátka všechno to, co muže na ženských nohách tak fascinuje. Budou to dva béžové špalky, ať jste hubená, při těle, jak chcete.

“V zimě mě zahřejí.”

To ale černé také. Většina podzimních a zimních bot je černá, takže s černými silonkami, případně s punčocháčemi vám tahle kombinace prodlouží a zeštíhlí nohy. Naopak kombinace tělových silonek a černých bot vám spíš nohy zkrátí. Tak proč se dobrovolně hyzdit, že?

CHYBY 2a AZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak to vyřešit:

Na léto si pořiďte silonky ve sprayi, jsou příjemné, nohy vypadají sametově, přesto se jejich přirozené linie zachovávají. Nebo make-up na nohy. Ten vám zakryje žilky, cokoliv, co nechcete, aby bylo vidět. V zimě jakékoliv silonky, punčocháče, černé, neprůsvitné, polo, nebo průsvitné, barevné, vzorované, jen ne tělové!

Nosit punčochové silonky, ano, ale proč zrovna tělové? Na to nikdo odpovědět nedokáže. Pak nevidím důvod, proč bych měla?

Zdroj fotek: Lindex, Internet

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Mediální partnerství

 

O nás

Každá jsme jiná. Všechny jsme ale Pretty Plump. A máme společnou myšlenku: Podpořit všechny ženy s plnými tvary. Domníváme se totiž, že skutečná krása a styl nespočívá v konfekční velikosti, ale v sebedůvěře, originalitě a vtipu. Každá z nás je přece krásná… A protože se chceme na Vaší kráse podílet, přinášíme Vám pravidelně tipy, rady, nápady a inspirace jak na to.

 

Partneři a spolupráce

isexshop-logo-transparent-250

 

 

 

 

 

Hledáme redaktorky. Pro bližší informace pište na info@prettyplump.cz | Pretty Plump © 2014