21. květen 2013

Zůstaneš sama, když jsi tlustá!

Napsala:  Lenka Vojáčková
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Helena měla spoustu kamarádek, které si ale spíš potřebovaly ulevit od svých bolestí, než aby je zajímala právě ona – baculka s dobrým srdcem a úmysly.

Helenu jsem znala od základky, byť jsme se delší dobu neviděly. Moc hodná holka, ale taky pořádně naivní. Chtěla by spasit celý svět, každému pomoci a přitom zapomínala na sebe.

Heleně bylo třicet. Neměla partnera ani děti. Žila sama v garsonce, na kterou si vzala hypotéku. Práce ji moc nebavila, cítila, že její život by potřeboval od základů změnu, ale vždycky, když se k tomu odhodlala, jako na potvoru jí do života vstoupil někdo, kdo ji zaměstnal na plný úvazek.

Udělám ti lepší život

Helena neuměla říct, že se jí něco nelíbí. A tak se jí stávalo, že se na ní nalepili ne zrovna dobří lidé. Jako byla Jana. O něco starší ženská s rozmazlenou dcerkou a mužem, který o ni ztratil zájem už dávno. Její manželství se rozpadalo a ona byla sama velice frustrovaná. A když potkala Helenu, měla pocit, že ona jí všechno nepovedené v jejím životě vynahradí. Ty dvě se začaly intenzivně scházet. Jana Helenu bombardovala svými starostmi, obavami a nezdary, Helena ji soucitně poslouchala, v duchu litovala a přemýšlela, jak své kamarádce udělat život hezčí. A tak jí pomáhala se vším – úklidem, vařením, platila za ni kávu i víno v kavárně, kam chodily, bavila ji vtipnými historkami o své smyšlené nemožnosti. Heleně dělalo dobře, že jí kamarádka ze začátku chválila a opěvovala její charakterové vlastnosti.

Sobecká a zamindrákovaná

Ale Janě zřejmě byla všechna Helenina pomoc málo. Občas se stalo, že Helena nemohla za kamarádkou pro své povinnosti přijet, když si zrovna ona zamanula. Někdy byla i Helena smutná, začalo ji trápit, že nemá svoji rodinu a myslela, že je to tím, že není dost atraktivní, když má nějaké to kilo navíc. Komu by se líbila s velkým zadkem a špeky v pase, přemýšlela o sobě. A právě v těch chvílích Jana začala na Heleně hledat chyby. „Nemůžeš přijet, prosíme… jsi sama, musíš mít přece čas, když nemáš rodinu. Možná bys měla trochu víc o sebe dbát, aby sis konečně někoho našla „ naznačovala Jana, že by Helena měla zhubnout. Jindy zase, když se Heleně podařilo konečně se také dostat ke slovu a svěřit jí, že si o sobě myslí, že je tlustá ošklivá a neoblíbená, Jana si ji nejdřív změřila od hlavy až k patě přísným pohledem, pak ji začala štípat do břicha a zadku se slovy: „Jsi tlustá. A s tím jak vypadáš, si těžko najdeš chlapa, znáš to, všichni chlapi chtějí krásný ženský a mladý a to ty už moc taky nejsi. Ale kašli na to, nejsi sama. Takových jako ty je.“ Mávla rukou a přestala se Heleny všímat.

Když mi to má drahá Helena vyprávěla, padla jsem málem naznak. Copak tohle je projevem nějakého přátelství? Ptala jsem se Heleny. A ptala a odpovídala jsem jí dlouho, než konečně pochopila, že ne všichni lidé jsou dobří jako ona a že i na ni čeká láska, rodina, děti. Jen prostě musí něco pro to udělat. Ale nemusí nutně zhubnout dvacet kilo a podstoupit liposukci zadku. Stačí, když se bude mít ráda a myslet víc na sebe a na to, co potřebuje pro své štěstí ona a ne ti, kteří umí jen bezostyšně využívat druhé.

Co si o tom myslíte vy? Máte podobnou zkušenost ve svém okolí?

Lenka Vojáčková

ilu. foto: sxc.hu

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Mediální partnerství

 

O nás

Každá jsme jiná. Všechny jsme ale Pretty Plump. A máme společnou myšlenku: Podpořit všechny ženy s plnými tvary. Domníváme se totiž, že skutečná krása a styl nespočívá v konfekční velikosti, ale v sebedůvěře, originalitě a vtipu. Každá z nás je přece krásná… A protože se chceme na Vaší kráse podílet, přinášíme Vám pravidelně tipy, rady, nápady a inspirace jak na to.

 

Partneři a spolupráce

isexshop-logo-transparent-250

 

 

 

 

 

Hledáme redaktorky. Pro bližší informace pište na info@prettyplump.cz | Pretty Plump © 2014