22. leden 2013

Chci se seznámit. Značka: jsem plnoštíhlá

Napsala:  Lucie Kaufnerová
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Možná se ptáte sama sebe, proč se vám dlouhodobě nedaří seznámit nebo vydržet ve vztahu s partnerem. V čem je problém? Skutečně pouze v tom, že máte o pár kilo navíc? Možná ano, ale vyplatí se pátrat po důvodech i jinde…    

Nyní osmadvacetiletá Pavla o tom ví své. „Od puberty zápasím se všemožnými dietami, různými cvičebními programy a svou vůlí. Ale nejvíc mne trápí můj dlouholetý boj s tím, že nemůžu narazit na pořádného chlapa, který by mě měl rád se vším všudy.“ Stejně jako mnoho dalších žen si myslí, že za jejími neúspěchy u mužů stojí její zakulacená postava. Ale jak jsme zjistily z výsledků menšího průzkumu v mužské populaci, zádrhel je někde jinde.

Pečujte o sebe, buďte šmrncovní

„Vadí mi ženy, které jsou jak leklé ryby, a vůbec nezáleží na tom, jestli jsou vychrtlé, tak akorát nebo o něco silnější. Zkrátka musí z nich vyzařovat energie a život. A často jsem se v poslední době setkal spíš s těmi baculatějšími, které tuto podmínku, pro mne důležitou k navázání vztahu, splňovaly,“ říká PR konzultant Mirek a připomíná, že již dva roky žije ve spokojeném vztahu s partnerkou, která „není zrovna twiggi“.    

V pohledu mužů na ženy větších rozměrů je i rozdíl ve vnímání důvodů, proč jsou ženy oblejší. Muži si všímají toho, jaký vedou tyto ženy životní styl - jak se stravují, jestli se dostatečně hýbají, jak o sebe pečují a také, zda mají k tloušťce genetické předpoklady. Petr, který před nedávnem překročil čtyřicítku, má v tomto ohledu jasno: „Osobně jsem vždy dával přednost štíhlejším ženám, protože jsem sportovně založený a potkával jsem se vždy se ženami stejného ražení, které měly řekněme standardní rozměry. Ale nevadilo by mi mít baculatější partnerku, kdybych viděl, že se snaží, aby byla atraktivní a vypadala co nejlíp. Že zdravě a střídmě jí, v rámci možností sportuje a hezky se obléká. Neupravená oplácaná ženská, která se u McDonalda láduje hamburgerem, by mne opravdu nezaujala“.         

Nadváha partnerky versus nadváha partnera

Zajímavé jsou výsledky několika studií, které vypovídají o tom, že ženám baculatější muži zas tak nevadí, ale mužům dle těchto výzkumů vyhovují pro vážnější vztah spíše hubenější postavy. Že by v tom hrála roli mužská ješitnost a touha prezentovat se před okolím pouze dokonalostí sebe samého i své partnerky? Ano, je to opravdu do určité míry společenská záležitost – v očích ostatních mužů je partnerka kamaráda, kolegy či známého ženou, která dotyčného v určitém smyslu reprezentuje, a někteří z nich také onoho člověka skrze jeho partnerku hodnotí. Zda je to správné, či nikoliv, o tom můžeme jako ženy polemizovat, ale je to zvláště v určitých společenských kruzích pravdou.

Na rozdíl od mužů, kteří si většinou na vzhledu své partnerky velmi zakládají, ženy (zvláště když dosáhnout přibližně třicítky) hodnotí jiné kvality jako důležitější pro spokojený partnerský život, netrvají na dokonalosti zevnějšku. „Ve svém partnerovi hledám hlavně jistotu a stabilitu, a čím jsem starší, tím je to pro mě důležitější,“ potvrzuje třiatřicetiletá Milada.          

Vyfiltrujte na povrch své přednosti

Jak tedy ven ze začarovaného kruhu neúspěchu na poli partnerských vztahů? Možná je problém v tom, že se až příliš soustředíte na svou váhu a křivky a toto „zaujetí vlastní nedokonalostí“ vám brání v tom vyzdvihnout své přednosti. Nejdříve si ovšem musíte udělat jasno v tom, jaké jsou. Tak například: máte okouzlující oči, mluvíte perfektně třemi světovými jazyky, jste zběhlá v současné filmografii nebo v rockové hudbě nebo umíte skvěle vařit. Určitě přijdete na něco, z čeho by se dalo těžit a co by se mohlo stát základem vaší sebedůvěry. Ta totiž většinou trpí nejvíce, pokud se chorobně soustředíte pouze na to, co je na vás špatně.

Pokud se vám podaří udělat ze sebe atraktivní ženu, která má svůj styl, a navíc zúročit své přednosti a věřit si v tom, že díky nim stojí za to s vámi strávit nejen jedno příjemné odpoledne, ale i pár měsíců a roků, bude to z vás cítit. A právě to muži ve vašem okolí potřebují.  

     

Lucie Kaufnerová

Foto. sxc.hu

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Mediální partnerství

 

O nás

Každá jsme jiná. Všechny jsme ale Pretty Plump. A máme společnou myšlenku: Podpořit všechny ženy s plnými tvary. Domníváme se totiž, že skutečná krása a styl nespočívá v konfekční velikosti, ale v sebedůvěře, originalitě a vtipu. Každá z nás je přece krásná… A protože se chceme na Vaší kráse podílet, přinášíme Vám pravidelně tipy, rady, nápady a inspirace jak na to.

 

Partneři a spolupráce

isexshop-logo-transparent-250

 

 

 

 

 

Hledáme redaktorky. Pro bližší informace pište na info@prettyplump.cz | Pretty Plump © 2014