01. říjen 2012

Chce, abych zhubla. Oprávněně?

Napsala:  Jana Potužníková
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Muži prý milují blondýnky, ale berou si brunetky. Stejně tak koukají po modelkách, aby pak doma hýčkali plné křivky svých milovaných žen. Co když ale jednoho dne takový muž pronese: Měla bys zhubnout?!

Rozdíly mezi ideály a reálnými požadavky na budoucí partnerky se liší snad u každého muže. Sice se rádi ohlédnou za každou minisukní, za každou dlouhonohou gazelou, ale pak s láskou přece ulehnou vedle nás, „obyčejných pozemšťanek“. A je to tak naprosto v pořádku. Dokonce, i když přibereme po dětech, si nás zálibně prohlížejí, s neskrývanou touhou nám hladí bříško a kochají se plnějším poprsím. Jenže, co když to u vás doma nevypadá jako v téhle pohádce a váš drahý méně či více nápadně touží po méně rozměrné ženě?

V dobrém i zlém, ve štíhlém i plnoštíhlém…

Pravdou je, že být s někým, koho nepřitahujete, bývá frustrující, ponižující. Proto je nejlepší včas ze vztahu, kdy on stále říká, že ona by měla vypadat jinak, odejít. Ušetříte si trápení a do budoucna si ponesete ponaučení, že partner vás má brát takovou, jaká jste. A že na tom nejste vždy „hvězdně“? A kdo ano. Občas jsme všichni nemocní, máme starosti, ty zajídáme, pak přibereme… No a? Pojit by vás měly důležitější hodnoty. Jestliže někdo touží po modelce, má si ji pořídit. Jednoduché. Přesto existuje jediná výjimka, jediný případ, v němž byste jeho prosby nebo popohánění k hubnutí neměla ignorovat.

Zdraví především

Řeč je o situaci, kdy se vaše váha vymkne kontrole natolik, že začne ohrožovat vaše zdraví. Pak už není to, jak vypadáte, vaší soukromou záležitostí. Zvlášť, pokud máte děti, je přímo partnerovou povinností vás upozornit, že je něco špatně. Pokud trpíte těžkou nadváhou nebo dokonce obezitou, tak vám asi nemusí nikdo říkat, že jste poněkud větší. Ale je dobré, abyste dostala něco jako varování. A tím upozornění ze strany partnera klidně může být. A bude v tomto případě zcela oprávněné. Pokud totiž ohrožujete na zdraví sebe, ohrožujete už i vztah nebo i celou rodinu. Nejdřív se něco změní kvůli vašemu snížení hybnosti. Odpadnou výlety, odumře sexuální život, ubude fyzického kontaktu jako takového. Ani vy ho v příliš nadměrném „vydání“ nebudete vyžadovat. Spíš si začnete připadat odporná. S tím ruku v ruce přichází uzavírání se do sebe, sezení mezi čtyřmi stěnami, hromadění potíží, které ničí duši i tělo a trápí vás i celou rodinu. Nemluvě o tom, že máte-li děti, předáváte jim svým nezodpovědným přístupem opravdu velmi špatný vzor v tom, jak se mají chovat samy k sobě.

Vezměte rozum do hrsti

Takže! Až doma (zase) uslyšíte, že máte moc velký zadek, nebo vám vaše polovička nabídne, že byste možná mohli začít společně cvičit, na chvíli se zastavte. Třeba není čas vybouchnout a urazit se. Třeba naopak nastala chvíle, kdy vám více než kdy jindy říká: mám tě rád a záleží mi na tom, abys tu se mnou/s námi byla ještě hodně dlouho… Obavy o vaše zdraví a budoucnost vztahu i rodiny jsou totiž jediným okamžikem, kdy má muž právo mluvit vám do toho, jak vypadáte. Jinak ho klidně pošlete, kam chcete!

Jak to vidí koučka Mgr. Nikola Šmorancová z pražského Životního průvodce (www.zivotni-pruvodce.cz)?

„Je zřejmé, že spousta žen má potíže přijmout skutečnost, že přibraly natolik, že ohrožují samy sebe. Je pro ně lepší tvářit se, že se nic neděje, protože to znamená, že oddalují moment, kdy bude třeba něco změnit. A změny, ty my lidé obecně vůbec nemáme rádi. I když znamenají více či méně záchranu života. To je většinou ta hlavní chyba, která spustí nekontrolovatelný řetězec přibírání na váze a o psychických potížích ani nemluvě. Jediný lék na to je nepřehlížet to a řešit to! Pokud to nezvládnete sama, zvládnete to s odborníkem. Ignorovat sebe a své zdraví je opravdu někdy hazard se životem. A tendence stranit se problémům často problémy jen prohlubuje. Postavit se situaci čelem a začít ji řešit, i když to nebude pro vás nic příjemného, je nejúčinnější řešení, které může přinést jedině výsledky. Pokud však vytrváte, výsledky na sebe nenechají dlouho čekat! A samozřejmě tím prospějete nejen sobě, ale i svému blízkému okolí – partnerskému vztahu, do kterého se vrátí vitalita, sexualita, radost, tak svým dětem, pro které je zdravá máma vždycky tím správným vzorem… Někdy zkrátka stojí za to nechat se popostrčit.


Jana Potužníková


foto: net

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Mediální partnerství

 

O nás

Každá jsme jiná. Všechny jsme ale Pretty Plump. A máme společnou myšlenku: Podpořit všechny ženy s plnými tvary. Domníváme se totiž, že skutečná krása a styl nespočívá v konfekční velikosti, ale v sebedůvěře, originalitě a vtipu. Každá z nás je přece krásná… A protože se chceme na Vaší kráse podílet, přinášíme Vám pravidelně tipy, rady, nápady a inspirace jak na to.

 

Partneři a spolupráce

isexshop-logo-transparent-250

 

 

 

 

 

Hledáme redaktorky. Pro bližší informace pište na info@prettyplump.cz | Pretty Plump © 2014