07. květen 2013

Muži: baculky jsou přitažlivé když…

Napsala:  Anna Procházková
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Možná vás někdy napadlo, co na vás přitahuje vašeho partnera? Pokud jste nezadaná, tak jste možná přemýšlela o tom, co by mohlo na vás přitáhnout toho pravého?

Baculky jdou do módy. Kult vychrtlých modelek svou vizáží připomínající dospívající chlapce je snad už naštěstí za námi. I když je pravda, že ne úplně, ale už se pomalinku blíží. A dokonce i muži (ne tedy všichni, ale je jich dost) veřejně přiznávají, že radši baculky. Ale co je na nich přitahuje? Jaké pocity v nich vyvolávají?

Na baculky.info jsem našla docela zajímavou diskuzi na téma „Psychologie přitažlivosti baculek“. Muži nadšeně diskutují, proč jsou pro ně baculky přitažlivější než štíhlé ženy. Tak například říkejme mu třeba Vláďa se k tématu vyjadřuje takto: „Prostě u mě je to tak, že každá baculka je naprosto originální, teda navíc její tělo, ale hubené holky jsou všechny stejné = kostry. Kostru má každej stejnou. No a pak je tu ten nevysvětlitelný aspekt archaismu. 99 procent historie byly baculky normální, jen posledních 40 - 50 let je to o vychrtlé módě.
A ještě dodává: „Možná si tak jen omlouvám moji preferenci před týpkama, co se jim líbí hubené a tak je to celé zbytečné vysvětlovat - někdo chápe a někdo má modelku...“

Zakladatel tématu se zapojuje do diskuze takto: „Psychologie přitažlivosti baculek je o pocitu.
A popsat pocit je skoro nemožné. Vždy to je jen přetlumočené a zprostředkované.
Je to pozitivní vnímáni baculky. Baculka je to něco co evokuje něco příjemného. Je to estetika, kterou zaujala baculatost. Je to vnímání baculky, jako ideál krásy. Živé vtělení bohyně, múzy či víly. Je možné proto najít spoustu připodobnění . Protože pro každého baculka má jinou podobu, je nemožné to jednotně definovat. Není popsatelné jako vzorec, je to osobní a individuální. Tak jak to vidí jeden, to nemusí vidět ten druhý.

Ale nejen na blogu jsme objevila názory na baculky. Ptala jsme se i mužů ve svém okolí. A většinou se dočkala odpovědi typu: štíhlé ženy bývají podrážděnější, namyšlenější baculky jsou vřelejší, usměvavé, bývá s nimi legrace, jsou takové víc mateřské.“ A jeden můj známý, který má sám doma baculku říká, že přitažlivé na jeho ženě je to, že její tělo má křivky, je to pro něj velká romantika.“

Můj kamarád Karel říká, že je nesmysl dělit ženský na štíhlý a plnoštíhlý. Buď je žena zajímavá a jedno jestli má velikost 36 nebo 48. A to potvrzuje i naše tvrzení, že styl a osobnost není o velikosti.

Anna Procházková

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Mediální partnerství

 

O nás

Každá jsme jiná. Všechny jsme ale Pretty Plump. A máme společnou myšlenku: Podpořit všechny ženy s plnými tvary. Domníváme se totiž, že skutečná krása a styl nespočívá v konfekční velikosti, ale v sebedůvěře, originalitě a vtipu. Každá z nás je přece krásná… A protože se chceme na Vaší kráse podílet, přinášíme Vám pravidelně tipy, rady, nápady a inspirace jak na to.

 

Partneři a spolupráce

isexshop-logo-transparent-250

 

 

 

 

 

Hledáme redaktorky. Pro bližší informace pište na info@prettyplump.cz | Pretty Plump © 2014