31. říjen 2012

Milujete dobré jídlo? U mužů zabodujete!

Napsala:  Jana Potužníková
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

I když bychom se nejraději vrhly na plný talíř dobrot, na schůzkách s muži si často dáme radši jen salát a tváříme se, že rozhodně nemáme hlad. Opravdu takové naše „upejpání“ pánové tvorstva oceňují?

Zřejmě proto, abychom nevypadaly jako nenasytní Otesánci, máme my ženy tendenci se v přítomnosti mužů krotit v jídle. Zvlášť ty z nás, kterým příroda nenadělila velikost 36, se takřka bojí jíst před opačným pohlavím: abychom nevypadaly „nenajedeně“, nesnědly toho příliš, nebo abychom nevytvořily dojem, že jíme nezdravě… A možná prostě jen žijeme v mylné představě, že zdrženlivost v jídle je nějak přitažlivá a k ženě patří, že sotva uzobává. Jenže ono je to vlastně skoro naopak! Alespoň pro naše báječné české muže.

Požitek z jídla = požitek ze života

„Moje první manželka byla vždycky posedlá hubnutím. Když jsem ji pozval na večeři, vybírala z předkrmů a dávala si je jako hlavní jídlo. Doma moc nevařila a na jídlo se nikdy nedívala s chutí. Dlouho jsem to omlouval tím, že si drží linii, jenže potom jsem potkal svou druhou ženu. Taky chtěla být krásná a štíhlá, ale jít s ní na večeři? To bylo úplně o něčem jiném. Miluje dobré jídlo, miluje, když chodíme stále do nových restaurací a ochutnáváme dobroty z celého světa, a vše si dává s chutí.

A taky tak žije: do všeho jde s nadšením, nebojí se nových výzev, poznává ráda nová místa a lidi. Na rozdíl od mé první ženy, která se stejnou nechutí jako k jídlu přistupovala skoro ke všemu…,“ vypráví o svých zkušenostech s jídlem a ženami čtyřicetiletý podnikatel Filip s tím, že podle něj schopnost žít a užívat si může ukázat i to, jak se žena chová ve vztahu k jídlu. Vždyť přeci když je dobré, kvalitní, nabízí jeden z nejpříjemnějších požitků! Je samozřejmě nutné brát v potaz, že je velký rozdíl mezi gurmánstvím a extrémy, jako je závislost na jídle nebo tendence k přejídání. Ale to určitě víte!

Pokrm jako předehra

„Pro mě je přímo požitek sledovat, když si žena umí objednat steak místo titěrné porce salátu. To, že ji potom pozvu na večeři, kterou pro ni klidně i uvařím, je pro mě hotovou milostnou předehrou. Jídlo podle mě nabuzuje smysly, podněcuje fantazii. A večeře v přítomnosti smyslné ženy, která sdílí stejnou kulinární vášeň, je potom dvojnásobným potěšením. A upřímně – i po sexu miluju, když se chvíli mazlíme a pak vyhladovělí zamíříme do kuchyně, kde si spolu uděláme třeba jen míchaná vajíčka,“ přiznává se ke svému pohledu na ženy a jídlo osmadvacetiletý učitel Jirka.

A není v tom sám. „Jídlo je sexy, žena milující dobré jídlo je sexy,“ přizvukuje Jirkovi i třicetiletý obchodní zástupce František a znovu ukazuje, že pro muže je spojení jídla a ženy, která si ho vychutnává, nezdráhá se a nepočítá při každé svačince kalorie, prostě přitažlivé.

Kulinární dávka péče

Žena schopná věnovat péči a pozornost jídlu má podle mnoha mužů také nadání k péči o sebe, své blízké. „Je podle mě láskyplnější. Vůči sobě i těm, které má kolem sebe. Protože vím, že udělat dobré jídlo nebo si na něj klidně i dojít, stojí nějakou energii, čas. A i když to stojí také nějaké peníze, je to v mých očích jako dobrá investice do sebe sama. Toho si cením,“ říká na rovinu pětatřicetiletý Honza, grafik v reklamní agentuře. „Asi i proto, že mám kreativní práci, oceňuju kromě toho, jak si třeba žena, když sama vaří, pohraje s výběrem surovin, jak vymýšlí recept, jak jídlo naservíruje. A pozor – naprosto miluju, když žena o jídle taky s láskou mluví. Můžu celé hodiny sedět a nechat si vyprávět, co ochutnala dotyčná na dovolených, co ráda vaří, jaké miluje zmrzliny. Mně to prostě baví. Nemůžu si pomoct. A samozřejmě, mám to úplně stejně i já: rád o jídle mluvím, rád na něj chodím a když můžu pomoct při kulinárních koncertech své partnerky, jsem jedině pro!“ dodává Honza ještě.

Sečteno podtrženo

Samozřejmě, nikdo nemůže čekat, že budete radostí skákat, když si každý den stoupnete po práci k plotně a budete vařit pro čtyři hladovce. Rutina je pekelná a vkrade se i do vaření, volby jídel a podobně. Ale o té tady nepíšeme. Spíš o tom, že si život můžete naplnit spoustou požitků, radostí a že jednou z nich může být dobré jídlo (a pozor, i dobré jídlo může být zdravé). Že je fajn udělat si na něj čas a sem tam zajít na něco výjimečného, ideálně s někým výjimečným.

Naši zpovídaní muži vám také měli ukázat, že je potěší, když dokážete jíst s požitkem v jejich společnosti, protože řada z nich má jídlo spojené se smyslností, schopností vychutnávat si i sex, život jako takový. A je pro ně kromě toho i důkazem, že jste sama se sebou dostatečně srovnaná, když si bez rozpaků dáte, co vám chutná, a neřešíte stále jen to, jak vypadáte. Když zkrátka jíte něco víc než dušenou zeleninu...


Jana Potužníková

Foto: net

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Mediální partnerství

 

O nás

Každá jsme jiná. Všechny jsme ale Pretty Plump. A máme společnou myšlenku: Podpořit všechny ženy s plnými tvary. Domníváme se totiž, že skutečná krása a styl nespočívá v konfekční velikosti, ale v sebedůvěře, originalitě a vtipu. Každá z nás je přece krásná… A protože se chceme na Vaší kráse podílet, přinášíme Vám pravidelně tipy, rady, nápady a inspirace jak na to.

 

Partneři a spolupráce

isexshop-logo-transparent-250

 

 

 

 

 

Hledáme redaktorky. Pro bližší informace pište na info@prettyplump.cz | Pretty Plump © 2014