15. červen 2012

Chtějí muži jen štíhlé ženy?

Napsala:  Anna Burdová
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Dají muži přednost štíhlé ženě před inteligentní plnoštíhlou? Jsou ženy ovlivněny současným kultem štíhlých? Výsledky vás možná překvapí.

Pokud by si pánové měli vybírat dámy podle postavy, skóre by bylo pro baculky i štíhlé dámy vyrovnané. Z dvaadvaceti dotazovaných mužů různých věkových skupin (nejvíce respondentů však bylo ve věku mezi dvaceti a pětatřiceti lety) osm odpovědělo, že se jim líbí ženy spíše plnějších tvarů. Sedm pak upřednostňuje ženy štíhlé a zbylých sedm uvedlo, že je to u každé ženy individuální.

Inteligence a šarm je víc

Nad otázkou, jak důležitá je podle nich u žen postava, se ale shodli na tom, že ženské kouzlo spočívá spíš v inteligenci, šarmu, povaze a sebevědomí. Často jim také záleží na tom, jak o sebe žena pečuje. Postava je spíš „doplněk“ toho ostatního, zásadní roli v nazírání na ženu hrála jen u dvou dotazovaných mužů.

"Upřednostňuji přirozenou postavu - aby měla zadek, boky, pas a prsa. Ale záleží hlavně na tom, jak žena umí svou postavu "prodat"," vyjádřil se jeden z respondentů. Obdobných názorů se ale objevilo hned několik.

Modelky jsou extrém

Z dalších otázek, na které už odpovídali muži i ženy, vyplynulo, že štíhlost dnešních modelek respondenti většinou chápou jako extrémní. Snaha prosadit proti nim plnější modelky už ale budí rozporuplné reakce.

Téměř 44 procent ze 132 lidí odpovědělo, že by s podobnými iniciativami souhlasili, kdyby současný trend nebyl vyvažován dalším extrémem – příliš obézními modelkami. Bezvýhradně souhlasilo 25,7 procent lidí, 3,8 procent jich nesouhlasí a stejný počet lidí to chápe jako diskriminaci štíhlých žen. Dvanáct procent respondentů si naopak myslí, že jsou dnes diskriminovány plnoštíhlé ženy.

Ženy chtějí vypadat dobře

Ženy se snaží vypadat dobře, současné požadavky na to, jak by měly vypadat, ale nechává chladnými 42,7 procent ze 110 respondentek. Ovlivnit se naopak nechává 47,2 procent dotazovaných. Z toho dvacet žen a dívek uvedlo, že se na sobě snaží pracovat, aby se dnešnímu ideálu přiblížily. Zbylých 32 se jich přiznalo, že kvůli současným požadavkům na vzhled mají velmi nízké sebevědomí. Jen jedenáct žen a dívek (tedy 10 procent) to neřeší a hledí si pouze požadavků partnera.

Mimo jiné nás zajímalo, jak jsou na tom dámy s nakupováním oblečení. Vadí jim, když v obchodě nemohou sehnat svou velikost?

Téměř 75 procent žen uvedlo, že takový problém neřeší. Buď proto, že jsou štíhlé (21,8 procent), nebo proto, že vždycky dohledají vlastní velikost (40,9 procent). Zbylá čtvrtina respondentek přiznala, že obchody s konfekčním oblečením je odrazují, protože jsou samy plnoštíhlé.

A jak jste na tom vy? Řešíte svou postavu, nebo jste se sebou spokojená? Zajímají nás i další názory. Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Anna Burdová

Ilustrační foto: sxc.hu

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Mediální partnerství

 

O nás

Každá jsme jiná. Všechny jsme ale Pretty Plump. A máme společnou myšlenku: Podpořit všechny ženy s plnými tvary. Domníváme se totiž, že skutečná krása a styl nespočívá v konfekční velikosti, ale v sebedůvěře, originalitě a vtipu. Každá z nás je přece krásná… A protože se chceme na Vaší kráse podílet, přinášíme Vám pravidelně tipy, rady, nápady a inspirace jak na to.

 

Partneři a spolupráce

isexshop-logo-transparent-250

 

 

 

 

 

Hledáme redaktorky. Pro bližší informace pište na info@prettyplump.cz | Pretty Plump © 2014