Vytisknout tuto stránku
07. červen 2013

Nechcete už být sama? Vykašlete se na stud

Napsala:  Adéla Davidová
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Stydíte se před muži? Máte problém se seznámit, protože máte pocit, že na vás nikdo dobrý nikde nečeká? Tak čtěte dál.Bylo to řečeno a napsáno víc jak tisíckrát, ale opakování je matka moudrosti. Takže je dobré si znovu připomenout, že za případným nezdarem v navazování vztahů a hledání a nenacházení toho pravého stojí především ostych a nízké sebevědomí.

Ono se to řekne, nestydět se a mít sebevědomí. Ale jak to udělat? Rozhodně si nemyslete, že to půjde ze dne na den. První, co musíte udělat je, že si uvědomíte, kdo jste. Jaká jste, co umíte, kde jsou vaše přednosti, ale i slabiny, jaká jsou vaše přání. Jakmile si tyto věci uvědomíte, tak jste právě udělala vstřícný krok k sobě. Pak pomalu budete posilovat své sebevědomí a odbourávat stud, který je vlastně jistým druhem strachu.

Tipy na posílení sebevědomí

Soustřeďte se na své silné stránky

Jak už bylo výše napsáno, hledejte na sobě to pozitivní, vzpomeňte si na to, co jste už zvládla. A zapomeňte na myšlenky typu: to nedokážu. Ten se na mě ani nepodívá. Jak hrozně vypadám. Místo toho si raději řekněte, jak jste na sebe pyšná, jak vám to sluší.

Kritiku si neberte k srdci

Stalo se to snad všem. Někdo vás za něco zkritizuje a vy byste v tom okamžiku nejradši nebyla. Přitom je to ale výborná příležitost pro posílení vaší sebedůvěry. Když si uvědomíte, že za kritikou jedince stojí jen a jen jeho osobní názor.

S nikým se nesrovnávejte

Rozhodně se nesrovnávejte s vyretušovanými modelkami nebo herečkami v dámských časopisech. Uvědomte si, že tím si jen likvidujete svoje sebevědomí, svoji jedinečnost. Naučte se dívat objektivně, naučte se podtrhnout na sobě to hezké. Rozhlédněte se po jiných ženách ve svém okolí.

Neberte se příliš vážně              

Muži nemají příliš v lásce nepřístupné vážné typy žen. Tím ovšem není myšleno, že ze sebe budete dělat šaška. Zkrátka buďte trochu usměvavá, trochu tajemná, trochu rozpustilá, trochu vtipná a mějte hlavně na paměti to, že jste žena. A že jste jedinečná!

Nezapomínejte na pohyb

Vůbec nejde o to, abyste podávala bůhvíjaké sportovní výkony, ale měla byste vědět, že pravidelným pohybem, ať už procházkou nebo plaváním se budete cítit nejen fyzicky, ale i duševně lépe. Navíc je to i příležitost pro seznámení.

Překvapte sama sebe

Nebojte se oslovit muže, který se vám líbí. Co se vám může stát? Vůbec nic. V horším případě jen zjistíte, že to není ten pravý pro vás. Zkuste trochu vybočit z davu. Kupte si něco na sebe, na co byste neměla dřív odvahu.

Dělejte to, co chcete vy a ne ostatní

Musíte se naučit říkat ne. Jakmile se tohle naučíte, uleví se vám a zjistíte, že jste se naučila vážit sama sebe. Snažte se o to, abyste se dopracovala do stavu, kdy minimalizujete věci, které dělat nechcete. Hned se vám bude žít lépe a navíc tím spíš najdete k sobě toho pravého muže.

Rozmazlujte se

Máte chuť trochu utrácet? Vyrazte na nákupy. Nebo byste raději vyjela do přírody. Navrhněte to svým přátelům. Rozhodně si neodpírejte hezké chvíle, protože takové příjemné zážitky, ať už je to thajská masáž nebo třeba jen četba hezké knihy, vás dobijí pozitivní energií. A vy budete vyzařovat klid a pozitivní naladění. Což už je samo o sobě přitahující.

Vzdělávejte se, zajímejte se

Když budete pasivní, budete mít pasivní život, pasivní přátele, pasivního partnera. Naopak pokud se budete mít své zájmy, budete se zajímat o dění ve svém okolí, budete s jistější sama sebou, budete mít rozhled a okolí si rádo vyslechne váš názor.

Naučte se udržet oční kontakt

Stydíte se zadívat druhému do očí? Tak se vykašlete na stud a naučte se to. Hlavu vzhůru, narovnejte se a vyzařujte ze sebe to nejlepší. Uvidíte, že tohle dokáže zázraky. 

Příběh, který může zažít každá z nás

Karolína – moje bývalá kamarádka - si nikdy moc nevěřila. Připadal si tlustá a hloupá. Přítele si sice našla, ale takového, který jí nedokázal dát to, co potřebuje snad každá žena. Neříkal jí, miluji tě ani jí nenosil kytky. A peníze vydělávala také především ona. Nakonec si ze zoufalství našla milence. Ženatého. Došlo to tak daleko, že všechno prasklo. A Karolína přišla o přítele i o milence. Zůstala sama a teprve tehdy, po moři bolesti a pláče si uvědomila, že takhle dál už nechce a že to změní. Myslíte, že se jí to podařilo? Jak si odpovíte, je jen na vás…

Foto: sxc.hu

Další články z rubriky